İş hayatında stresle başa çıkmanın 10 püf noktası

3,021 kez görüntülendi.12 Ekim 2017 11:22

İşyerinde çalışma şartlarından kaynaklanan kimi sorunlar ruh sağlığını olumsuz etkileyebiliyor. Yöneticiler ve çalışma arkadaşları ile özel hayatta da kurulacak dengeli ilişki ve doğru iletişim, stresle başa çıkmada etkili olabiliyor.

Dünya Ruh Sağlığı Federasyonu’nun girişimi ile 1992 yılından bu yana her yıl 10 Ekim, "Dünya Ruh Sağlığı Günü" olarak kutlanıyor. Öncelikli hedefi ruh sağlığı konusunda kamu bilinci oluşturmak ve bu süreçte ruhsal bozukluklara karşı koruyucu çalışmaların ve tedavi hizmetlerinin tanıtılmasını ön plana çıkarmak olan Dünya Ruh Sağlığı Günü’nün bu seneki teması “işyerinde ruh sağlığı” olarak belirlendi. Uzman Klinik Psikolog İhsan Öztekin, çalışma ortamında ruh sağlığınızı korumak için yapılacaklar konusunda önemli tavsiyelerde bulundu:

İşyerinde çalışma şartlarından kaynaklanan kimi sorunlar ruh sağlığını olumsuz etkileyebiliyor. Yöneticiler ve çalışma arkadaşları ile özel hayatta da kurulacak dengeli ilişki ve doğru iletişim, stresle başa çıkmada etkili olabiliyor.   <p>  Dünya Ruh Sağlığı Federasyonu&#8217;nun girişimi ile 1992 yılından bu yana her yıl 10 Ekim, "Dünya Ruh Sağlığı Günü" olarak kutlanıyor. Öncelikli hedefi ruh sağlığı konusunda kamu bilinci oluşturmak ve bu süreçte ruhsal bozukluklara karşı koruyucu çalışmaların ve tedavi hizmetlerinin tanıtılmasını ön plana çıkarmak olan Dünya Ruh Sağlığı Günü&#8217;nün bu seneki teması &#8220;işyerinde ruh sağlığı&#8221; olarak belirlendi.     Uzman Klinik Psikolog İhsan Öztekin, çalışma ortamında ruh sağlığınızı korumak için yapılacaklar konusunda önemli tavsiyelerde bulundu:
Bu resim 598 kez görüntülendi. 0 0
İLGİLİ GALERİLER

WhatsApp'a kısa süre sonra gelmesi beklenen 9 yenilik

12 Ekim 2017 12:00
3,571 görüntülenme

Efsane whatsapp diyalogları

08 Ekim 2017 10:28
6,673 görüntülenme
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam