1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Jandarma ve Polis Meslek Eğitimi Önlisans Programı mezunlarına müjde

16 Mayıs 2008 20:43
Yazdır

POLİS VE JANDARMA MESLEKİ EĞİTİM ÖNLİSANS

PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNE /MEZUNLARINAMÜJDE

Anadolu Üniversitesi ilgili kurumlar arasında yapılan protokol çerçevesinde Açıköğretim Fakültesi Jandarma ve Polis Meslek Eğitimi Önlisans Programlarına kayıt hakkı verilen öğrenciler mezun olduktan sonra Lisans Öğrenimine Hazırlık sınıfına kayıt yaptırıp bu sınıfı başarı ile tamamlamaları koşulu ile 3.sınıfa kayıt yaptırabilme imkânına sahiptiler. Ancak 13.03.2008 tarihli Yükseköğretim Genel Kurulu kararı ile bu bölümden mezun olanlara doğrudan 3.sınıfa kayıt hakkı verilmiştir.

Düzenlemeden önce Jandarma ve Polis Meslek Eğitimi Önlisans Programından mezun olanlar Lisans Öğrenimine Hazırlık sınıfını başarmak koşulu ile 3.sınıfa kayıt yaptırabiliyorlardı. 2008 DGS kılavuzunda yayınlanan yeni düzenlemede Jandarma ve Polis Meslek Eğitimi Önlisans Programından (AÖF) mezun öğrenciler ile Lisans Öğrenimine Hazırlık sınıfında kayıtlı olanlar doğrudan 3. sınıfa kayıt yaptırma hakkını elde etmişlerdir.

HAZIRLIK SINIFINDA OKUYANLARIN DURUMU

Yapılan yeni düzenleme sonucunda, daha önce doğrudan 3.sınıfa kayıt hakkı bulunmadığı için hazırlık sınıfına kayıtlı olanlar eğer bu uygulamadan yararlanmak isterlerse önceki kayıtlarını sildirmek koşuluyla 3.sınıfa kaydolacaklardır.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 47,797 defa okundu. 16 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ANKET
Galatasaray Genel Kurulu, Hakan Şükür'ü ihraç etmedi. Ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam