Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

4/B'li olarak yerleşen, yeniden tercih yapabilir mi?

16 Ağustos 2008 10:35
Yazdır

Ahmet Ünlü'nün yazısı

KPSS puanına göre yerleştirilen 4/B li personelin puanlarının geçerliliği

Veteriner Hekim olarak Tarım bakanlığında 2008 KPSS puanı sonucunda 4 b'li sözleşmeli olarak ösym tarafından yerleştirildiğim zaman sınav sonuçlarının geçerli olduğu zamanlarda (iki yıl) aynı Bakanlığın daha sonraki kadrolu veya sözleşmeli pozisyonlardan birisine tekrar atanmak için başvurabilirmiyim? Yani sözleşmeli bir pozisyonda işe başlayan birisi daha sonraki alımlarda kadrolu veya sözleşmeli farketmez tekrar başvuru yapabilir mi?

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik'in Ek 2'nci maddesinde; ?Bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapılan merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar, daha sonraki personel alımları için yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamazlar.?hükmüne yer verilmiştir.

Bu konuyla ilgili olarak, KPSS-2008/3 Tercih Kılavuzunun 3.8 maddesinde; ?2004-KPSS veya 2006-KPSS sonuçlarına göre daha önce kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına ÖSYM'ce yerleştirilen ve ataması yapılan adayların (657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli pozisyonlara yerleştirilenler ve atananlar hariç), 2004-KPSS veya 2006-KPSS sonuçlarını kullanarak bu kılavuzla yapılacak yerleştirmeye başvurma hakları bulunmamaktadır.?ifadesine yer verilmiştir.

Sonuç olarak, KPSS sonuçlarına göre 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine göre istihdam edilen personelin yerleştirilme işlemleri Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapılmadığından burada kullanılan KPSS puanları kadrolu veya 399 sayılı KHK çerçevesindeki pozisyonlara yapılacak yerleştirmelerde kullanılabilecektir. Kısaca KPSS puanınızla Tarım ve Köyişleri Bakanlığına 4/B sözleşmeli personel olarak yerleşirseniz, aynı puanınızla yine bu Bakanlıktaki kadrolara da yerleşebilirsiniz.

Memurlar.Net
Bu haber 12,770 defa okundu. 5 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ARŞİV