Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

AÖF'te üstten ders alma hakkı var mı?

13 Şubat 2009 09:45
Yazdır

SORU

Merhaba ben açıköğretim ile ilgili bir soru soracaktım. ben daha bu sene açıkğretime yeni kayıt yaptırdım. sorum şu:

açıköğretimde 1.sınıfın tüm derslerini geçersem üst sınıflardan ders alabilme şansım var mı öyle bir şansım varsa en fazla kaç ders alabilirim. Saygılarımla.

CEVAP:

Açık öğretim yönetmelikleri incelediğimizde açıköğretim fakültesi öğrencilerinin bir üst sınıftan ders almaları şeklinde bir uygulama bulunmamaktadır. Açıköğretim Sistemine Göre Öğretim Yapan Fakültelerin Kredili Sisteme Dayalı Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 8.maddesinde ? (Değişik birinci fıkra:RG-16/06/2003-25140) Seçmeli ders olmayan sınıflarda, yeni kayıt olmuş veya kaydını yeniletmiş öğrencilerin derslere kaydı doğrudan Dekanlıkça yapılır.? Şeklinde bir ibare bulunmaktadır.

Açıköğretim fakültesine kayıt yaptıran öğrencilerin ders seçme gibi bir şansları bulunmamaktadır. Kayıt yaptıran öğrenciler önceden belirlenen dersleri almak zorundadır.

Memurlar.Net
Bu haber 33,459 defa okundu. 6 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ARŞİV