Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Cezaevi müdürüne telekız gönderdi

16 Şubat 2009 08:30
Yazdır

Cezaevini ofise çeviren çere reisi hapishane müdürüne de telekız göndermiş...Burdur E tipi cezaevinde 13 yıldır yatan çete lideri Ertuğrul Kahraman'ın, koğuşunu ofis gibi kullandığı telekulağa takıldı. Kahraman'ın şebekesini telefonla yönettiği, cezaevi müdürüne tele kız gönderdiği ortaya çıktı...

Antalya'da önceki gün düzenlenen Tünel Operasyo'nu 13 yıldır hükümlü olan baba lakaplı çete lideri Ertuğrul Kahraman'ın Burdur E Tipi Cezaevi'ni ofisi gibi kullandığını ortaya çıkardı. Hilton cinayetinin azmettiricisi olan Kahraman'ın cezaevinden cep telefonu ile yaptığı telefon görüşmeleri tele-kulak'a takılınca çete liderinin marifetleri de tek tek su üstüne çıktı.

Polis yetkilileri Ertuğrul Kahraman'ın cezaevinden çetesini yöneterek nitelikli yağma, tehdit gibi birçok suçu azmettirdiğini söyledi. Kahraman'ın, yaptıklarını görmezden gelmesi için cezaevi müdürüne tele kız göndermesi skandalın bir başka boyutunu gözler önüne serdi.

?ÇAYA GELİYORUZ? TÜYOSU

Telefon dinlenmesinde bir gardiyanın Kahraman'a cep telefonundan verdiği ?Abi çay içmeye geliyoruz" tüyosunun aslında "Arama yapılacak? demek olduğu da belirlendi. Bu tüyodan sonra çete liderinin koğuşunda hiçbir uyuşturucu madde bulunamadı.

KAPI BÖLMESİNDE SİM KART

Antalya KOM Şubesi ekipleri delillerin toplanmasından sonra operasyon için düğmeye bastı. Burdur E. Tipi Cezaevi Müdürü Halil B. ve iki gardiyan ile 8 çete üyesi kıskıvrak yakalandı. Operasyon günü Antalya Savcılığı'nın uyarısı ile Kahraman'ın koğuşunda arama yapıldı. Aramada kapı bölmelerinde sim kartlar ele geçirildi.

Cezaevi müdürüne tele kız servisi

Soruşturmada gözaltına alınan Cezaevi Müdürü Halil B.' ye yapılan Nataşalı kıyak da ortaya çıkartıldı. Ekipler yaptıkları incelemelerde çete üyesi Murat Y'nin müdürü geçen yıl Temmuz ayında Antalya'daki bir otelde ağırladığı ve odasına Rus bir tele-kız gönderdiğini belirledi. Çete üyesi olan emekli Astsubay Murat Y. polisteki ifadesinde ?Ertuğrul ağabey cezaevinde rahat etsin diye müdürün ve Nataşa'nın otel masraflarını ben karşıladım. Nataşa'ya müdürle bir gece geçirmesi için 300 lira, otele de 130 lira ödedim? dedi.

Gardiyana 500 TL kokain rüşveti

Çete lideri Ertuğrul Kahraman'ın koğuşundan aradığı Antalya'daki adamı, emekli astsubay Murat Y'ye cep telefonuyla verdiği talimatlar da dinlemeye düştü. Talimatlarda Kahraman'ın uyuşturucu maddelerin koğuşlara gizlice verilmesi sırasında gardiyanların ıslık çalmasını istediği belirtiliyor.

Teknik takibe çete liderinin bir gardiyana 500 lira rüşvet vermesi de takıldı. Konuşmalarda içeri kokain sokulduğunu fark eden bir gardiyan parayı alınca olayı kapatıyor. Kahraman bir adamına, ?Sen arkadaşa söyle merak etmesin ben yarın müdür ile konuşur meseleyi hallederim, bir işlem yaptırmam? diyor.

Kamil ELİBOL

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 26,455 defa okundu. 13 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ARŞİV