1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Seçmen kartı gelmeyenler ne yapacak?

02 Eylül 2010 08:08
Yazdır

Anayasa değişikliği için 12 Eylül'de yapılacak referanduma kısa bir süre kalırken, seçmen kartları herhangi bir nedenle ellerine ulaşmayan seçmenlerin nasıl oy kullanacağı tartışma konusu oldu

YSK'nın verdiği bilgiler doğrultusunda, seçmen kartları ellerine ulaşmayan seçmenler de oy kullanabilecek.

Bunun için seçmenlerin, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) www.ysk.gov.tr adresli resmi internet sitesine girerek, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarasıyla birlikte oy vereceği yer, sandık numarası ve sıra numarasını öğrenmesi yeterli olacak. Bu bilgileri elde ettikten sonra sandık başına gidecek olan seçmen, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan, nüfus cüzdanı, resmi daireler veya iktisadi devlet teşekkülerince verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, avukatlık kimlik belgesi gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmi nitelikteki belgelerden birisini sandık başkanına verecek ve seçmen sıra numarasını söyleyecek.

Milliyet
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 14,139 defa okundu. 8 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ANKET
İdam cezası sizce geri gelmeli mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam