1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Özel Harekatçı sayısı 11 bine çıkartılacak

28 Ekim 2012 23:29
Yazdır

Jandarma Özel Harekat ve Kara Kuvvetleri'nce birlikte yürütülen ortak operasyonlarda olumlu sonuçlar alınması Polis Özel Harekat sayısının artırılmasını gündeme getirdi.

Halen 7 bin civarında olan özel harekat personel sayısı iki yıl içinde kademeli olarak artırılarak 11 bine ulaştırılacak. 2012 yılı başında yapılan değişiklerle bunun yolu açılmış, Özel Harekât Dairesi'nde görevlendirilecek personelin amirlerde yaş sınırı 33'ten 30'a, memurlarda ise 30'dan 28 yaşa çekilmişti. Çalışma kapsamında yeni kurs dönemleri açılması planlandı.

YÜZDE 80'İ DOĞUDA GÖREV YAPACAK

11 bine ulaştırılması planlanan özel harekatçıların yüzde 80'inin ise Doğu ve Güneydoğu illerinde görevlendirileceği belirtiliyor. Özel harekat polisleri kırsalda olduğu kadar şehirlerde de üstün başarılara imza atmışlardı. Terör örgütünün Şemdinli'yi düşürme planı ilçede görev yapan 20 kadar özel harekat polisinin direnişi karşısında başarısızlıkla sonuçlanmıştı.

Star Gazetesi
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 3,655 defa okundu. 2 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ANKET
Galatasaray Genel Kurulu, Hakan Şükür'ü ihraç etmedi. Ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam