Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

İl MEM'ler Usta Öğreticiler için kadro talebinde bulunmamalı

06 Kasım 2012 09:40
Yazdır

MEB'den İl Milli eğitim müdürlüklerine; Usta Öğreticiler için kadro talebinde bulunmayın siz görevlendirin

MEB iki yazısı ile İl Milli eğitim müdürlüklerine; Usta Öğreticiler için kadro talebinde bulunmayın siz görevlendirin dedi ve ilgi yazılarda aşağıdaki açıklamalarda bulundu.

Millî Eğitim Bakanlığı Kurumlumda Sözleşmeli veya Ek Ders Görevi İle Görevlendirilecek Uzman ve Usta Öğreticiler Hakkında Yönetmeliğin 4. maddesinin 4. fıkrasında; ?Meslekî ve Teknik Öğretim ve Örgün Eğitim Kurumlarında görevlendirilecek usta öğreticilerin en az meslek lisesi veya dengi oku] mezunu olması gerekir. Ancak, istisnai hallerde Bakanlıktan izin almak şartıyla ilkokul mezunu usta öğreticilere de görev verilebilir.? denilmektedir. Anılan Yönetmelik hükmü gereği sadece ilkokul mezunu usta öğreticiler için Milli Eğitim Bakanlığından izin istenmesi gerekmektedir.

Bunun dışında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı mesleki ve teknik ortaöğretim okul ve kurumlarında faaliyette bulunan alanlarda hiç öğretmen bulunmaması ya da yeterli sayıda öğretmen olmaması halinde, açık geçen dersler için Millî Eğitim Bakanlığı Kurumlarında Sözleşmeli veya Ek Ders Görevi ile Görevlendirilecek Uzman ve Usta Öğreticiler Hakkında Yönetmelik ile Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen ve Yöneticilerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar kapsamında değerlendirme yapılarak ders ücreti karşılığında öğretmen ve/veya usta öğretici görevlendirilmesi nin valiliklerce yapılması gerekmektedir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. "www.memurlar.net" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 9,506 defa okundu.
YORUMLAR
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
Diyanet'in hazırladığı Cuma hutbeleri sizi etkiliyor mu?
ARŞİV