Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

İlkokul 4. sınıflara Teşekkür ve Takdir belgesi verilir mi?

22 Ocak 2013 00:15
Yazdır

Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin “Ödüllendirilecek Davranışlar ve Ödüller” başlıklı 107. maddesindeki açıklamalara göre ödüller verilmektedir.

Bu maddeye göre; Ortaokul ve İmam-Hatip Ortaokullarının bütün sınıflarındaki gerekli şartları taşıyan öğrencilere Teşekkür, Takdirname, Üstün Başarı ve Başarı Belgesi ile ödüllendirilmektedir.

Ayrıca ilköğretim kurumlarının tüm sınıflarında derslerindeki başarı durumuna bakılmaksızın gerekli şartları taşına öğrencilere Onur Belgesi verilmektedir.

Bu durumda ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerine sadece Onur Belgesi verilebilmektedir. Ortaokul ve İmam-Hatip Ortaokullarının tüm sınıflarına hem Onur Belgesi hem de Teşekkür, Takdirname, Üstün Başarı ve Başarı Belgesi verilebilmektedir.

İŞTE İLGİLİ MADDE

“Ödüllendirilecek Davranışlar ve Ödüller
Madde 107: Okul Öğrenci Davranışlarını Değerlendirme Kurulunca, örnek davranışları ile derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren öğrenciler;

a) Ortaokul ve imam-hatip ortaokullarının bütün sınıflarında puan ortalaması Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 olanlar "Teşekkür,"

b) 85.00 puan ve yukarı olanlar "Takdirname,"

c) Üç öğretim yılının her döneminde üst üste Takdirname alanlar "Üstün Başarı" (EK-7),

ç) Üç öğretim yılının her döneminde üst üste Teşekkür ya da dönemlerin herhangi birinden veya bir kaçından takdirname, diğerlerinden teşekkür alanlar "Başarı" (EK- 7/1)

Belgesi ile ödüllendirilir.

Ayrıca, ilköğretim kurumlarının tüm sınıflarında derslerindeki başarı durumuna bakılmaksızın;

a) Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılarak ilk beş dereceye giren,

b) Çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerde üstün başarı gösteren

öğrenciler "Onur Belgesi" (EK-8) ile ödüllendirilir. Bu ödüller, e-okul sisteminin ilgili bölümüne işlenir. Öğrenci Davranışları Değerlendirme Kurulunun toplantı tarih ve karar numarası ödül belgesinin tarih ve numarası olarak kabul edilir.”

Ahmet Kandemir

Memurlar.net Öğretmenler Bölüm Sorumlusu

Memurlar.Net
Bu haber 11,750 defa okundu. 2 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ARŞİV