1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Belediyeler sözleşmeli kadrolarını dolduruyor

Belediyelerde çalışan sözleşmeli personelin devlet memurluğu kadrosuna alınmasına yönelik çalışma, kamudaki toplam 160 bin sözleşmeliye umut oldu.
19 Şubat 2013 11:29
Yazdır
Belediyeler sözleşmeli kadrolarını dolduruyor

ANKARA - Göksel Yıldırım

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Genel Başkanı Mürsel Turbay, sözleşmeli personelin kadroya alınacağı haberiyle var olan sayının 22 bini aştığını söyledi.

Alınan bilgiye göre, belediyelerdeki sözleşmeli personelin devlet memurluğu kadrosuna alınmasına yönelik çalışma sürüyor.

Çalışma başlatıldığı haberinin ardından özellikle belediyelerde ciddi bir hareketlilik yaşanırken diğer kamu kurumlarında çalışan sözleşmeliler de umutla kapsamın genişletilmesini beklemeye başladı.

Bazı kurumlar ve bu kurumlardaki sözleşmeli personel, bu yöndeki beklentilerini bakanlıklara ve Devlet Personel Başkanlığına iletiyor.

Çalışmanın duyulmasıyla birlikte belediyelerin boşta bulunan sözleşmeli personel kadrolarını doldurma eğilimine girdiği belirtildi.

Belediye Kanunu'nun 49. maddesi kapsamında belediye ve bağlı kuruluşlarında, norm kadroya uygun istihdam edilen çevre, sağlık, veterinerlik, teknik, hukuk, ekonomi, bilişim ve iletişim, planlama, araştırma ve geliştirme, eğitim ve danışmanlık alanlarında avukat, mimar, mühendis, şehir ve bölge plancısı, çözümleyici ve programcı, tabip, uzman tabip, ebe, hemşire, veteriner, kimyager, teknisyen ve tekniker gibi uzman ve teknik personele yönelik çalışma başlangıçta yaklaşık 18 bin kişiyi ilgilendirirken bu sayı zamanla arttı.

Yaklaşık 80 bini KİT'lerde olmak üzere toplam 160 bin sözleşmeli personel, devlet memuru kadrosuna geçme umuduyla gelecek iyi haberleri bekliyor.

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 5 0
Bu haber 69,924 defa okundu. 99 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam