Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Lisans tamamlama çalışmaları başlıyor

18 Nisan 2013 00:30
Yazdır

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilk, orta, lise, mesleki ve teknik okullar ile mesleki eğitim merkezlerinde, lisans eğitimini tamamlamamış 2 ve 3 yıllık eğitim enstitüsü, 3 yıllık sağlık eğitim enstitüsü ve diğer ön lisans/yüksekokul mezunu öğretmenler görev yapmaktadır.

Bazı öğretmenlerin Milli Eğitim Bakanlığına gönderdikleri dilekçe ve iletilerden, lisans tamamlama eğitimi almak istedikleri anlaşılmaktadır.

Uzaktan eğitim yoluyla lisans tamamlama programı açılması düşünülmekte olup. Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün Genel Müdürlüğünce bir ön çalışma yapılması ihtiyacı doğmuştur.

Programa katılacaklardan eğitim masrafı olarak az bir ücret alınacak ve bu ücret katılımcı tarafından karşılanacaktır. Böyle bir program açılması halinde - net sayının ortaya çıkması için - kaç öğretmenimizin bu programa katılmak istediğinin tespiti gerekmiştir.

Bu nedenle; mezuniyet durumu 2 ve 3 yıllık eğitim enstitüsü, 3 yıllık sağlık eğitim enstitüsü, önlisans/yüksekokul mezunu olan Öğretmenlerle irtibat sağlanarak, açılması halinde lisans tamamlama programına katılmayı isteyip istemediklerinin tespit edilmesi ve branşlar itibariyle sayılarının bildirilmesi Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün 16.04.2013 tarih ve 31666252/350/6123 10 sayılı yazısı yazısıyla bildirilmektedir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. "www.memurlar.net" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 28,893 defa okundu. 9 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ANKET
Sizce, yeni kabinede en dikkat çeken ismi kim?
ARŞİV