1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Görev yerlerini izinsiz terk eden 3 asker öğretmen hakkında soruşturma

04 Ocak 2006 15:49
Yazdır

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde görev yerlerini izinsiz terk eden 3 asker öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hamza Anuş, merkeze bağlı Güvenli Köyü İlköğretim Okulu'nda asker öğretmen olarak görev yapan A.S'nin 23 Aralık, S.S. ve B.K'nın da 29 Aralık günü okul idaresinden izin almadan il dışına çıktıklarını söyledi.

Okul idaresinin olayı Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bildirmesinin ardından, kendisinin telefonla öğretmenlere ulaştığını belirten Anuş, "Öğretmenlerimizi arayarak görev yerlerine dönmeleri konusunda uyarıda bulundum. Ancak 3 öğretmenimiz de görevlerine başlamadı" dedi.

Anuş, aradan bir hafta geçmesine rağmen görev yerlerine dönmeyen öğretmenler hakkında soruşturma başlatıldığını ve görev yerini terk eden kim olursa olsun gerekli cezaya çarptırılacağını kaydetti.

Güvenli Köyü İlköğretim Okulu'ndaki öğrenciler ise öğretmenlerinin il dışına gitmesiyle eğitimlerinin aksadığını belirterek, 2 haftadır derslerin boş geçtiğini ifade ettiler.

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 7,607 defa okundu. 9 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ANKET
İdam cezası sizce geri gelmeli mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam