Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

MTSK sınav sorumlusu sorunu çözüldü

17 Ekim 2013 00:01
Yazdır
MTSK sınav sorumlusu sorunu çözüldü

"MTSK sınav sorumlusu kursunda sorun var" haberimizde Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğine göre uygulama (Direksiyon) sınavlarında görev alabilmek için "Sınav Sorumlusu Yetki Belgesi" sahip olmak gerektiğini açıklamıştık.

Ayrıca bu mevzuat hükümlerinde açıkça yüksekokul mezunu şartı bulunmasına rağmen Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğünün "Sınav Sorumlusu Yetki Belgesi' vermek için hazırlamış olduğu "Öğretmenlik Ve Öğretim Motorlu Taşıt Sürücüleri Sınav Sorumlusu Modüler Programı (Yeterliğe Dayalı)"na göre ise "Sınav Sorumlusu Yetki Belgesi' kursuna başvurmada, dört yıllık eğitim veren yükseköğretim programlarından mezun olma şartı arandığını bu şartın yönetmeliğe aykırı oldugunu bu nedenle modüler programların acilen düzeltilmesi gerektiğini açıklamıştık.

Bu haberimiz üzerine Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü 04.10.2013 tarihinde "Sınav Sorumlusu Yetki Belgesi' vermek için hazırlamış olduğu "Öğretmenlik Ve Öğretim Motorlu Taşıt Sürücüleri Sınav Sorumlusu Modüler Programı (Yeterliğe Dayalı)"nda değişiklk yaptı.

Yapılan değişiklik aşağıdaki şekildedir;

"GİRİŞ KOŞULLARI

Sürücü kursu mevzuatına uygun olarak en az 3 yıllık sürücü belgesine sahip;

1. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanları ile mezun oldukları yükseköğretim programları ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin çizelgede yer alan öğretmenleri,

2. Dört yıllık eğitim veren yükseköğretim programlarından mezun olmak.

3. Yükseköğretim programlarından en az yüksek okul mezunu olmak şartıyla bu öncelik sırasına göre başvurular kabul edilir."

ÖĞRETMENLİK VE ÖĞRETİM
FOET PROGRAM ADI SEVİYE SÜRE GENEL TOPLAM ONAY TARİHİ KURS TÜRÜ FORMAT
146 Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği 480/200 *Güncellendi* 04.10.2013 MESLEKİ ve TEKNİK MODÜLER
146 Motorlu Taşıt Sürücüleri Sınav Sorumlusu 200/120 *Güncellendi* 04.10.2013 MESLEKİ ve TEKNİK MODÜLER
146 Motorlu Taşıt Sürücüleri Trafik ve Çevre Öğreticiliği 400/200 *Güncellendi* 04.10.2013 MESLEKİ ve TEKNİK MODÜLER
Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. "www.memurlar.net" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 45,104 defa okundu. 15 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ANKET
Diyanet'in hazırladığı Cuma hutbeleri sizi etkiliyor mu?
ARŞİV