1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

160 saat Z. engellilerin eğitimi kursu alanların dikkatine

10 Şubat 2014 00:02
Yazdır
160 saat Z. engellilerin eğitimi kursu alanların dikkatine

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü'nün 05.02.2014 tarih ve 513392 sayılı yazıları.

Özel eğitim okul/kurumları ile özel eğitim sınıflarında görevli olarak çalışan ve zihinsel engelliler eğitimi kurslarına daha önce katılan sınıf öğretmenleri eğitimlerini tamamlamaya yönelik olarak MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü' nden taleplerde bulunmuşlardır.

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ilgi yazıları ile 24.01.2014 tarihinden önce Bakanlığımız özel eğitim okul/kurumları ve özel eğitim sınıflarında görevlendirilmiş ve daha önce zihinsel engelliler eğitimi kurslarına katılan ve eğitimlerini 540 saate tamamlamak isteyen sınıf öğretmenlerinin bilgisine ihtiyaç duymuştur.

Bu konuda durum tespiti yapılabilmesi için MEB özel eğitim okul/kurumları ve özel eğitim sınıflarında görevlendirilmiş ve daha önce zihinsel engelliler eğitimi kurslarına katılan ve eğitimlerini 540 saate tamamlamak isteyen sınıf öğretmenlerin zihinsel engelliler eğitimi kurs belgesi ve görev yaptıkları eğitim kurumlarından alacakları görevlendirme belgeleriyle yetkililere başvurmaları gerekmektedir.

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. "www.memurlar.net" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 33,788 defa okundu. 8 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ANKET
Olası bir referandumda, Başkanlık-Cumhurbaşkanlığı sistemine;
ARŞİV