Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Başarısız okul müdürleri değişecek

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, A Haber'e konuştu
19 Şubat 2014 13:29
Yazdır
Başarısız okul müdürleri değişecek

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: Haziran ayından sonra 16 bin 721 müdürün görevi sona erecek. Ama müdürlerin tamamı ayrılacak diye bir kural yok. Başarısız olan okul müdürünü değiştireceğiz. Yani 5 bine yakını devam eder. Medya 100 bin diyerek çok abartıyor. Bu tür haberlerden etkilenen öğretmen ve idareciler oluyor. Kimsenin eğitimi tedirgin etmeye, rahatsız etmeye hakkı yok.

Müdür atamalarını valilere bıraktığımızı söylüyorlar. Böyle birşey yok. Şu anki müdür seçme yöntemi kullanacak sınav olacak, mülakat olacak yapmayı düşündüğümüz şey mülakata en kıdemli olan öğretme ne de bu komisyonda yer alması.

En doğrusu okulun öğretmenleri velilerin seçmesi ama kutuplaşmalar oluyor bunu rektör seçimlerinde görüyoruz. Demokratik yaşamı benimsediğimizde yavaş yavaş olacak. Her şey bir an da olmuyor.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. "www.memurlar.net" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 4,169 defa okundu. 6 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ANKET
Diyanet'in hazırladığı Cuma hutbeleri sizi etkiliyor mu?
ARŞİV