Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Diyarbakır'da yola tuzaklanan 100 kiloluk patlayıcı imha edildi

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan, 100 kilogram amonyum nitrat ile güçlendirilen el yapımı patlayıcı kontrollü şekilde infilak ettirildi.
22 Eylül 2016 17:09
Yazdır
Diyarbakır'da yola tuzaklanan 100 kiloluk patlayıcı imha edildi

Valilikten yapılan açıklamada, terör örgütü PKK mensuplarının gerçekleştirdiği terör saldırıları nedeniyle vatandaşların ekonomik ve sosyal yaşamlarının ve seyahat etme haklarının olumsuz etkilendiği bildirildi.

Vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, her türlü terör eylemlerinden korunmaları, huzur ve güven ortamının devamı, seyahat haklarını rahatlıkla kullanmaları amacıyla İl Jandarma Komutanlığınca her türlü tedbirin alındığı belirtilen açıklamada, kontroller sırasında Hani ilçesinin Pınar Mahallesi'nde Diyarbakır-Bingöl karayoluna yerleştirilen el yapımı patlayıcı tespit edildiği kaydedildi.

Açıklamada, 2 jelikan bidon içerisinde çivi ve yaklaşık 100 kilogram amonyum nitratla güçlendirilen el yapımı patlayıcının karayoluna zarar verilmemesi amacıyla boş arazide kontrollü şekilde imha edildiği aktarılarak, şu bilgilere yer verildi:

"Patlama sonrası herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamış, karayolu geçici olarak ulaşıma kapatılmış ve akabinde karayolları ekipleri tarafından onarılarak ulaşıma tekrar açılmıştır. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat özgürlüğünü rahatlıkla kullanabilmesini sağlamak amacıyla teröristle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilecektir."

Ömer Yasin Ergin

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 1,111 defa okundu.
YORUMLAR
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ARŞİV