1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

MEB, normları güncelleyecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığı normları güncelleyecek mi?
28 Kasım 2016 10:02
Yazdır
MEB, normları güncelleyecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığı, 25 Kasım 2016 tarihi itibariyle, "Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlan Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelikte" değişiklik yapmıştır.

Bu değişiklik sonrası bazı eğitim kurumlarında bölge normu gereği öğretmen ve yönetici normlarında değişiklik olacaktır.

Peki MEB normları güncelleyecek mi? 2016 Ekim ayını mı beklemeli? Güncellemeli mi? Soruları haklı olarak gelmektedir.

MEB norm kadroları yeni güncelledi ve onaylar da birkaç gün önce tamamlandı.

Bu durumda okullarda normu etkileyen;

Şube sayısı, ders sayısı, toplam öğrenci sayısı gibi veriler güncelliğini korumaktadır.

Bu sayılar güncel olduğuna göre MEB norm güncellemelerini okullara açmadan da yapabilir. Çünkü sayılar belli olduğuna göre sadece norm hesabı programında değişiklik yapılacak ve yeninden hesaplama yoluna gidilecektir.

Norm durumunda şube sayısı gibi nedenlerle değişiklik olan kurumların ise;

MADDE 26- .... (2) Yeni açılan eğitim kurumları ile yeni derslik/şube açılan veya kapatılan mevcut eğitim kurumlarının norm kadroları süre aranmaksızın belirlenir.

Hükmüne göre bu değişikliklerini ilçe, il, valilik kanalıyla bildirmeleri gerekecektir.

Maksut BALMUK

Öğretmen

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 6 4
Bu haber 42,406 defa okundu. 4 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam