1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Diyanet'ten 'FETÖ' uyarısı

Terör örgütü FETÖ'nün oluşturduğu tehlikeye vurgu yapan Diyanet İşleri Başkanlığı, "Operasyonların devam etmesi gerektiği" mesajını verdi. 33'üncü İl Müftüleri İstişare Toplantısı'nın ardından yayınlanan bildirgede, toplumda 'şahıs' merkezli birtakım zararlı hareketlerin varlığına işaret edilerek, oluşabilecek yeni FETÖ'lere karşı uyarıda bulunuldu.
30 Kasım 2016 18:16
Yazdır
Diyanet'ten 'FETÖ' uyarısı

Diyanet İşleri Başkanlığı, 33'üncü İl Müftüleri İstişare Toplantısı Sonuç Bildirgesini yayınladı. 15 maddeden oluşan bildirgede, darbe teşebbüsünde bulunan terör örgütü FETÖ'nün oluşturduğu tehlikeye işaret edilerek, "Operasyonlar devam etmeli. Sorumlular cezalandırılmalı" mesajı verildi.

Bundan sonraki süreçte dini alet eden kurumlara yönelik mücadelenin sürmesi gerektiği belirtilerek, "İslam'ın ana kaynaklarına, tarihi bilgi birikim ve tecrübesine göre sağlıklı bir din anlayışının yerleşmesi; hurafeci, sapkın, batıl inanış ve düşüncelerin izalesi için üzerine düşen vazifeyi yapmaya devam edeceğiz" denildi.

"Şahıs merkezli gelişen oluşumlar..."

Açıklamada dikkati çeken bir nokta ise, "Yeni FETÖ'lere karşı" yapılan uyarı. Son dönemde 'şahıs' merkezli birtakım hareketlerin varlığına işaret eden bildirgede şöyle denildi:

  • "Ülkemizde son dönemde görünümleri ve etki alanları giderek artan birtakım türedi dini hareketler dikkat çekmektedir. Şahıs merkezli gelişen bu tür oluşumlar, kendileri dışındaki herkesi karalayarak hatta tekfir ederek çarpık bir din anlayışı oluşturmaya çalışmakta; İslam'ın evrensel değerlerinden uzak kişisel ve hizipsel menfaatleri öncelemektedir. Alternatif Cuma namazları, çarpık fetvaları, sözde eğitim faaliyetleri, ilkesiz radyo ve televizyon yayınları ile taraftar toplamaya çalışan bu grupların toplumsal hasarlarını önlemek için gerekli tedbirler alınmalıdır."

Yeni Şafak
Bu haberi oylayabilirsiniz 7 10
Bu haber 12,778 defa okundu.
YORUMLAR
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
Galatasaray Genel Kurulu, Hakan Şükür'ü ihraç etmedi. Ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam