1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Şubat'ta atanan öğretmen, özür başvurusu yapabilecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığının yayımladığı yer değiştirme kılavuzuna göre, yetişe sürecini aynı yerde geçiren öğretmenler mazeret tayinlerine başvurabilecek
30 Aralık 2016 12:54
Yazdır
Şubat'ta atanan öğretmen, özür başvurusu yapabilecek mi?

MEB 2016 Şubat'ta atanan öğretmenler için ilk kez yeni bir uygulama yaptı. Bu öğretmenler Mart 2016-Eylül 2016 arası yetiştirme sürecine tabi oldular. Bu süreci atandıkları yerlerde ya da istedikleri yerlerde tamamladılar.

Bu öğretmenlerden 31 Mart 2016 tarihine kadar göreve başlayıp 31 Mart 2017 itibari ile bir yıllık çalışma süresini dolduranlardan;

-Yetiştirme sürecinde atandığı yerde olanlar Özür grubu başvurusu yapabileceklerdir. Çünkü bu öğretmenler bir yıldır buradadırlar.
-Yetiştirme sürecinde atandığı yer dışında olanlar Özür grubu başvurusu yapamayacaklardır. Bu öğretmenler şu anda bulundukları yerde bir yıllarını doldurmamışlardır.

Kılavuzun ilgili maddeleri bu yöndedir.
http://www.memurlar.net/haber/635593/

Maksut Balmuk

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 8 10
Bu haber 11,781 defa okundu. 6 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam