1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Görevden uzaklaştırılan öğretmen özür grubu yer değiştirme isteyebilir mi?

Görevden uzaklaştırma tedbiri geçici bir tedbirdir. Kaldı ki bu tedbir kamu görevlisinin çalışmaya devam etmesinde sakınca görülen durumlar ile soruşturmanın selameti için uygulanır.
05 Ocak 2017 11:50
Yazdır
Görevden uzaklaştırılan öğretmen özür grubu yer değiştirme isteyebilir mi?

Görevden uzaklaştırma tedbiri geçici bir tedbirdir. Kaldı ki bu tedbir kamu görevlisinin çalışmaya devam etmesinde sakınca görülen durumlar ile soruşturmanın selameti için uygulanır.

Bu tedbirin uygulanması hiçbir sosyal haktan yararlanmayı bertaraf etmemelidir. Bakanlık nezdinde edindiğimiz bilgiye göre; 15 Temmuz sonrası yapılan il içi, il dışı ve özür grubu atamalarında da uzaklaştırma tedbiri uygulanan öğretmenlerin yer değiştirebildiğini bu nedenle Ocak 2017 özür grubu atama döneminde de başvuru yapabileceklerini belirtmektedirler. Bu nedenle hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri olan ve özür grubunda yer değiştirmek isteyen öğretmenler açısından sorun bulunmamaktadır.

Tedbir kaldırıldığında, soruşturmaları tamamlandığında farklı bir teklif var ise bu o dönemde idare tarafından ayrıca değerlendirilecektir.

Maksut BALMUK

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 1 10
Bu haber 45,537 defa okundu. 4 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam