1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Geçici görev onayı yoksa, harcırah ödenmez mi?

Samsun Bölge İdare Mahkemesi tadilat nedeniyle bir ilçeden başka bir ilçeye geçici süreyle alınan hizmetin geçici görevlendirme sonucu doğuracağına karar verdi.
21 Nisan 2017 10:11
Yazdır
Geçici görev onayı yoksa, harcırah ödenmez mi?

Gümüşhane Torul 2 No'lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'nun, binanın fiziki şartları tamamlanıncaya kadar geçici olarak Kürtün ilçesi Özkürtün beldesindeki Aile Sağlığı Merkezi'ne taşınması üzerine Sağlık-Sen üyesi personele idarece harcırah ödenmediğinden üyesi adına sendika tarafından dava açılmıştır. Yerel mahkemece bu talep önce reddedilmiştir. Ancak bu karara karşı karar düzelteme yoluna gidilmiş Samsun Bölge İdare Mahkemesi de yerel mahkemenin kararını bozarak kaldırılmıştır.

Samsun Bölge İdare Mahkemesi verdiği kararda; davacının asıl kadrosunun bulunduğu ilçedeki Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'nun fiziki şartları nedeniyle başka bir ilçedeki Aile Sağlığı Merkezi'nde görev yapmak mecburiyetinde olduğu ve bu nedenle de davacının katlanmak zorunda kaldığı masraflarının olacağı belirtilmiştir. Kararda yine kaldı ki resmi bir adı konulmasa da bu durumun bir nevi geçici görevlendirme olduğu kabul edilmiştir. Bu görevlendirmeye ilişkin onay alınmadığı bahisle davacının ilgili masraflara katlanmak zorunda bırakılamayacağı aşikar olduğu belirtilerek geçici görev yolluğunun yasal faizle birlikte ödenmesine hükmedilmiştir.

İşte Bölge İdare Mahkemesinin Emsal Nitelikteki Kararı

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 8
Bu haber 40,264 defa okundu. 2 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ANKET
Sizce Milli Eğitim Bakanı değişmeli mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam