1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Asansör muayenesi yetkilendirmesinde yeni uygulama

Asansörlerin periyodik kontrolleri için yetki almak isteyen kuruluşlar, başvurularını elektronik sistemden yapacak
19 Haziran 2017 09:25
Yazdır
Asansör muayenesi yetkilendirmesinde yeni uygulama

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının "Asansör Peri.yodi.k Kontrolleri. İçi.n Yetki.lendi.ri.lecek A Ti.pi. Muayene Kuruluşlarına Dai.r Tebli.ğinde Deği.şi.kli.k Yapılmasına Dai.r Tebli.ği", Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, eski düzenleme kapsamında yetki almak isteyen A tipi muayene kuruluşu tarafından Bakanlığa yapılan başvurular, Bakanlık tarafından oluşturulan elektronik başvuru sisteminden gerçekleştirilecek.

Başvuru, MERSİS numarası, unvan ve adres, temsil ve ilzama yetkili şahsın orijinal imza sirküsü, internet sitesi adresi ve yetkili şahsın e-posta adresi, akreditasyon belgesi, muayene personelinin adı ve soyadı, TC kimlik numarası, mesleği, tecrübe süresi, tam zamanlı veya dış kaynaklı olma durumu, yetkisini tanımlayan personel listesi, tam zamanlı muayene personelinin sigorta kayıtları, vergi kayıt numarası gibi bilgi ve belgeleri içerecek.

Elektronik başvuru sisteminin kullanılmasına ilişkin usul ve esaslar Bakanlığın resmi internet sitesinden yayımlanacak.

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 1 0
Bu haber 2,313 defa okundu.
YORUMLAR
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
Sizce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, görevi bırakmalı mı?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam