Check Up Nedir? Check Up Paketleri Nelerdir?

Genetik ve çevresel etkilere bağlı olarak vücudumuzda var olan ya da ilerde risk oluşturabilecek hastalıkların tespiti için yapılan genel taramaya check up denir. Donanımlı hastaneler tarafından yapılmalıdır.

Kaynak : MN Medya
Eklenme :
Check Up Nedir? Check Up Paketleri Nelerdir?

Check Up Neleri Kapsar?

Genetik hastalıkların tespiti, kronik rahatsızlıklar, bağışıklık sistemini baskılayan etkenler ve bulaşıcı hastalıkların tespiti için gerekli olan tüm tetkikleri içerir. İşlem yaptırmadan önce uygulanan check up paketleri hakkında detaylı bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.

Check Up Nasıl Yapılır?

Horon düzeyleri, organların çalışma sistemleri ve hasarlı dokuların tespiti yapılarak uygulanır. Kanser etkenleri uzun yıllar vücut içerisinde gizlice kalabilir. Doğru check up uygulamaları yaparak bu etkenler hemen tespit edilebilir.

Check Up Ne Kadar Sürer?

İşlem süresi 1 gün ile 1 hafta arasında değişebilir. Uygulanan tetkikler ve bu tetkiklerin sonuçlanması farklıdır. Patolojik incelemelerin sonucu genellikle 10 gün gibi bir sürede ortaya çıkar. Kanser riski düşünülen kişilerde işlem süresi daha uzundur.

Check Up Neden Yaptırmalısınız?

Tedavi edilmesi zor olan hastalıkların daha kolay ve kalıcı olarak tedavi edilebilmesi için mutlaka bu tetkikler uygulanmalıdır.

Alerji Testi Nedir?

Bağışıklık sisteminin kontrolsüz histamin salgılamasına neden olan maddelerin tespit edilmesi için uygulanan tetkike alerji testi denir. Her yaştan insana güvenle uygulanabilir. Basit ve detay olmak üzere farklı türleri vardır. Tam teşekküllü hastanede uygulanması tavsiye edilir.

Cilt ve kan olmak üzere iki farklı şekilde tespit edilir. Kanda alerjen seviyesinin yükselip yükselmediğine bakılır. Cilt testinde en az 300 adet alerjen çok kısa sürede tespit edilebilir. İşlem süresin en fazla 15 dakikadır. Alerji testi çok kısa sürede doğru sonuçlar verir.

Alerj Testi Neden Yapılır?

Alerjenlerin vücuda kalıcı hasarlar vermesini engellemek ve erken dönemde tedaviyi uygulayabilmek için gereklidir. Alerji uzmanları tarafından yapılmalıdır. Bazı durumlarda sadece kan tetkiki yeterli değildir.

Alerji Testi Öncesi Bilinmesi Gerekenler?

Teste gelemeden önce ilaç kullanılmamalıdır. Aç karnına olmak sorun oluşturmasa da mümkünse tok karnına gelinmelidir. Doktorun randevu verdiği saatte mutlaka hastanede olunmalıdır. İşlem öncesinde doktorun sorduğu tüm sorular eksiksiz cevaplanmalıdır.

Alerji Testi Ne Zaman Yapılır?

Doktorun gerek gördüğü her durumda alerji testi uygulanmalıdır. Hastanın yaşı işlem için bir kriter değildir. Alerji belirtileri başladığı zaman ihmal edilmemesi gerekir.

Alerji Testi Fiyatları

Donanımlı hastanede uygulanan geniş spektrumlu alerji testi maliyetli gibi görünebilir. Ancak test sonucunda artan yaşam kalitesi göz önüne alındığında aslında maliyetli bir tetkik olmadığı anlaşılır.

Cinsel Yolla Hastalıklar Nasıl Bulaşır?

Cinsel ilişki sırasında etkili korunamama ve hasta bireyin vücut sıvılarının bulaştığı kişisel eşyalarına temas etmek gibi nedenlerden dolayı cinsel yolla bulaşan hastalıklar sizi enfekte edebilir.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

Mantar enfeksiyonları, genital bölge uçukları, HIV, parazit enfeksiyonları ve bel soğukluğudur. Bu hastalıkların bulaşması çok kolay tedavileri oldukça zordur.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkların Belirtileri Nelerdir?

Genital organlardan akıntı gelmesi, negital bölgede kaşıntı ve kızarıklık oluşması, cinsel ilişki sırasında ağrı ve yanma, idrar yaparken yanma ve sık sık idrara çıkma cinsel yolla bulaşan hastalıklar belirtileridir.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkların Korunma Yolları Nelerdir?

Genital bölge temizliğine dikkat etmek, cinsel ilişki sırasında prezarvatif kullanmak, cinsel partner sayısının belirli olması ve bu hastalıklar için geliştirilen aşıların yapılmasıdır.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkların Tedavileri Nelerdir?

İlaç ve aşı tedavisi uygulanır. Antibiyotikler ve vitamin destekleri en sık kullanılan tedvai yöntemleridir. Aşılar cinsel yolla bulaşıcı hastalıklar için tedavi ve korunma yöntemlerinin en iyisidir.

Bu Habere Tepkiniz