1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

İşten ayrılan sigortalı 90 gün sağlık hizmetinden yararlanacak

09 Nisan 2008 08:40
Yazdır

TBMM Genel Kurulunda, işten ayrılan sigortalıların sağlık hizmetlerinden yararlanma süresi, 10 günden 90 güne çıkartıldı.

Genel Kurulda, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasasında değişiklik öngören tasarının 2. bölümünün görüşülmesine devam edildi.

Görüşmelerine geçen hafta başlanan 42. madde üzerinde AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ ve arkadaşları tarafından değişiklik önergesi verildi. Kabul edilen önergeye göre, 18 yaşını doldurmayanlar, tıbben başkasına muhtaç olanlar, acil haller, iş kazası ve meslek hastalığı halleri, bildirimi zorunlu bulaşıcı hastalıklar, koruyucu sağlık hizmetleri ve analık halleri dışında, sağlık hizmetlerinden yararlanmak için son 1 yıl içinde toplam 90 gün genel sağlık sigortası primi ödeme şartı aranacak.

BAĞ-KUR ve Türkiye'de ikamet eden ve başka bir ülke mevzuatı kapsamında olmayan yabancı ülke vatandaşlarında bu süre 60 gün olacak.

İşten ayrılan sigortalı ve yakınlarının sağlık hizmetlerinden yararlanma süresi, 10 günden 90 güne çıkartıldı. SSK'lılar, zorunlu sigortalılıkları sona erdiği tarihten itibaren 90 gün süreyle genel sağlık sigortasından yararlanabilecek.

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 10,430 defa okundu. 3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam