1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Hatay il MEM'de usulsüz yönetici ataması

18 Eylül 2008 10:41
Yazdır

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İskenderun Tosçelik Fen Lisesi'nde boş bulunan 2 müdür yardımcılığı kadrosuna, okulda görev yapan ve sınav kazanan 2 öğretmenin başvurularını reddederek, fen lisesi öğretmeni olmayan 2 öğretmeni müdür yardımcısı olarak atadı.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, söz konusu atamalarla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na bir yazı gönderdi. Koncuk, yazısında Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İskenderun Tosçelik Fen Lisesinde 2 adet müdür yardımcılığı kadrosuna Fen Lisesi Öğretmeni olmayan 2 öğretmenin atamasının yapıldığını bildirdi. Koncuk, bu okulda görev yapan ve müdür yardımcılığı sınavını kazanan 2 öğretmenin başvurularının reddedildiğine işaret ederek, 2008/50 sayılı Genelge'nin 8. Maddesi'ne dikkat çekti. Koncuk, ?2008/50 sayılı Genelge ?Anadolu statülü eğitim kurumlan, fen, sosyal bilimler ve spor liseleri ile bilim sanat merkezleri yöneticiliklerine öncelikle bu kurumlarda ilgili mevzuat gereğince görev yapan ya da yapmış olanlar arasından atama yapılacaktır. Bu nitelikte aday bulunmaması halinde diğer kurumlarda görev yapan adaylar arasından da atama yapılabilecektir' denilmektedir. Gereği yapılan atamalar hukuka aykırıdır. Yapılan yanlış uygulamanın bir an önce düzeltilmesi ve bu yanlış uygulamayı yapanlar hakkında gerekli işlemlerin yapılmasını, aksi takdirde yapılan işlemin yargıya taşınacağını bildirir gereğini arz ederiz? dedi.

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 32,057 defa okundu. 19 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
OHAL'den rahatsızlık duyuyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam