1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Türk Sağlık-Sen'den hizmetlilere memur kadrosu talebi

20 Şubat 2009 10:37
Yazdır

Türk Sağlık-Sen, hizmetli personelin memur kadrosuna geçirilmesi için kampanya başlattı.

Sendikadan yapılan yazılı açıklamada, Maliye Bakanlığı Müsteşarı Hasan Basri Aktan'a yapılan ziyaretin ardından, ?Sağlık Bakanlığında görev yapan hizmetlilere memur kadrosu verilmesi için Maliye Bakanlığının onayına ihtiyaç olmadığının belirtilmesi üzerine? bir dilekçe kampanyası başlatma kararı alındığı bildirildi.

Açıklamaya göre, kampanya için hazırlanan dilekçelerde, Sağlık Bakanlığının hizmetlileri memur kadrosuna geçirmek için Maliye Bakanlığından kadro talep etmesine gerek olmadığı savunularak, Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni kadrosuna geçen memurların kadrosunun boş kaldığına, ayrıca 2008'de 15 bin 190 memurun Sağlık Bakanlığından emekli olarak veya istifa ederek ayrıldığına dikkat çekildi.

Üniversite mezunu insanların hizmetli kadrosunda görev yapmak durumunda kaldığına yer verilen dilekçelerde, çeşitli nedenlerle boşalan kadrolara hizmetlilerin memur olarak atanabileceği kaydedildi.

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci de hizmetli personelin, yurdun dört bir yanından dilekçeleri doldurup sendikaya gönderdiklerini ifade etti.

Kahveci, şunları kaydetti:

?Edirne'den Kars'a kadar memur olarak çalışan fakat kadrosu hizmetli olan çalışanlarımız imzaladıkları dilekçeleri bizlere gönderiyorlar. Üniversite mezunu olup da hizmetli kadrosunda olanlar var. Bu kişilere memur kadrosu verilmesi, kamu yararı ve hizmet gerekleri açısından uygun olacaktır. Türk Sağlık-Sen olarak bu konuda yoğun bir hazırlık içerisindeyiz. Çalışmalar yapıyoruz. Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ ile yapacağımız görüşmede de bu çalışmamızı ve dilekçeleri sunarak hizmetli kadrosundaki personele memur kadrosu verilmesini isteyeceğiz.?

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 5,112 defa okundu. 9 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Her yaz, en az bir defa, tatile çıkabiliyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam