1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Adalet'te tayin için araya torpil sokanlara disiplin cezası yolda

17 Mart 2009 21:30
Yazdır

Adalet Bakanlığı, araya torpil koyarak tayin isteyen adli personel hakkında disiplin soruşturması başlatacak.

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, yayınladığı bir genelge ile tayin isteyen personelden araya bakan, milletvekili ve diğer kişileri sokanlar hakkında disiplin soruşturması başlatacağını duyurdu. Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin adına Personel Genel Müdürü Hakim Birol Erdem imzalı genelge ile bir kısım personelin tayin taleplerini farklı yollardan teyit ettirip, çeşitli vasıtaları aracı ettiği belirtildi.

81 ilin Cumhuriyet başsavcılıklarına gönderilen genelge imza karşılığında bütün adli personele tebliğ edildi. Genelgede adli personelin tayin taleplerinin 'Personel nakil talep formunun doldurulan esaslarına' göre yapıldığına dikkat çekildi. Yayınlanan genelgede, "Bir kısım personelin taleplerini farklı yollardan teyit ettirdikleri, çeşitli vasıtalarla Bakanlığı tavassutta bulundukları anlaşılmıştır. Bu nedenle, usulsüz müracatta bulunanlar hakkında, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 125 ve devam maddeleri gereğince disiplin soruşturması yapılacağından, söz konusu usulsüz müracaatların önlenmesi için yukarıda belirtilen hususların merkez ve merkeze bağlı görev yapan tüm personele tebliğ edilmesi hususunda bilgi ve gereğini rica ederim." denildi.

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 15,508 defa okundu. 25 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Taşeron personelin, işçi kadrosuna geçirilmesini;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam