1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Memura ek iş kanuni olacak

06 Ocak 2005 07:19
Yazdır

Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, geçinebilmek için ek iş yapan memurlara yönelik yasal düzenleme hazırlığında olduklarını söyledi. ?Adam zaten limon satıyor, emlakçılık yapıyor. O halde neden bir düzenleme yapmayalım' dedi

MEHMET Ali Şahin, AK Parti'nin devletin reorganizasyonunu sağlayacak kamu personel rejimi, mahalli idareler rejimi gibi iddialı yasa değişikliklerinin hazırlanmasında yer aldı. Devlet-birey ilişkilerinin yeniden düzenlenmesi için çaba sarfeden Şahin ile Başkanlık sistemini, personel politikalarını ve bürokrasiyi konuştuk.

Kamuda nasıl bir maaş düzenlemesi planlanıyor?

Yeni maaş sistemi üzerinde çalışıyoruz. Hiçbir devlet memuru, Devlet Memurları Kanunu'nda yazılı olanın dışında maaş alamayacak. Şimdi aynı işi yaptıkları halde devletten ayrı ayrı maaş alan çok sayıda memur var. Biz memuriyete girişi, izin haklarını, ek iş yapabilir mi yapamaz mı bir memur, bunların hepsini yeniden düzenleyeceğiz. Yani adam zaten limon satıyor, emlakçılık, galericilik yapıyor. O halde neden bir düzenleme yapmayalım... İstismara yol açmayacak bir şekilde çözüm bulacağız. 2002 Kasım'ında iktidar olduğumuzda kamuda bir milyon 735 bin 766 memur vardı. 27 ayda bu sayı 1 milyon 770 bin 312'ye çıktı. 2003'te 35 bin personel aldık. 2004'te bu sayı 40 bin oldu. 2003'te kamuya giren personelin 20 bini öğretmendi. 6 bin polis ataması yaptık. Sağlık personeli ve üniversite öğretim görevlilerinin dışında neredeyse kamuya eleman alınmadı.

star

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 21,290 defa okundu. 6 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam