1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

İlköğretimde boş kontenjanlara nakil imkanı

02 Eylül 2009 16:57
Yazdır

- E-kayıtlar sonucunda fiziki kapasitesi dolmayan okullara nakil yoluyla öğrenci alınabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğünce il milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıda, yönetmeliğin 17. maddesine göre fiziki kapasitesi dolmayan okullara nakil yoluyla öğrenciler alınabileceği hatırlatılarak, "Eğitim çalışanlarının görev yaptıkları okula çocuklarını almak isteğine ilişkin talepler bu madde kapsamında değerlendirilebilecektir. Müracaatlar veliler tarafından ilgili okul müdürlüğüne yapılacaktır" denildi.

Yazıda, İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 17. ve 18. maddelerinin (g) bendinde yer alan şehit ve muharip gazi çocukları ile özel eğitime ihtiyacı olan çocukların e-okul sistemiyle yerleştirildikleri ikametlerine en yakın okula kesin kayıtları yapıldıktan sonra gidecekleri okula nakillerinin gerçekleştirileceği belirtildi. Yazıda, şehit, muharip, gazi ve özel eğitime ihtiyacı olan çocukların belgelerinin nakil olacak ve nakil gönderecek okul yönetimleri tarafından kontrolünün yapılacağı ve yöneticilerin sorumlu olacağı kaydedildi.

Anadolu Ajansı
Bu haber 8,304 defa okundu. 4 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Zina yasağı yeniden gelmeli mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam