1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Bakan Şimşek'ten memura enflasyon zammı açıklaması - Video

14 Haziran 2010 11:05
Yazdır

Bakan Şimşek katıldığı bir toplantıda memurlara enflasyon farkından kaynaklanan zamların verileceğini söyledi

Maliye Bakanı Şimşek, enflasyondaki 1 puanlık artışın memurlara zam olarak döneceğini ve bunun da maliyetinin 780 milyon TL civarında olacağını söyledi.

MEMURLARA ENFLASYON FARKI NE KADAR YANSIYACAK?

Türkiye'deki 1 milyon 745 bin memur olduğu varsayıldığında memurların aylıklarına ortalama olarak 32 TL ile 35 TL arasında bir fark yansıtılacağı ortaya çıkıyor.


- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, memurlara yapılacak bir puanlık artışın (maaşlara yapılacak ek ödeme) maliyetinin yaklaşık 780 milyon lira olduğunu söyledi.

Bakan Şimşek, Kamu Taşınmazlarının Yatırımlara Tahsisi Paneli açılışında gazetecilerin memurlara yapılacak ek ödemeye ilişkin sorusu üzerine memurlara, emeklilere yapılacak enflasyon farkından kaynaklanan ek ödemeyle ilgili olarak bugün basında gerekli açıklamaların olduğunu ifade etti.

Şimşek, ''Biz her zaman söyledik memurumuzu, emeklimizi, işçimizi, enflasyona ezdirmeyeceğiz. Geçmişte de ezdirmedik, ezdirmek bir kenara aslında 2002'den bu yana reel bazda baktığınız zaman memurlarımıza olsun, asgari ücretlimize olsun, emeklilere olsun çok ciddi reel maaş artışlarının olduğunu göreceksiniz'' diye konuştu.

AA - Habertürk
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 41,369 defa okundu. 52 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam