1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Rehber Öğretmenlerin Ek Ders Ücretine Maliye Son Noktayı Koydu

Orta Öğretim kurumlarında görev yapmakta olan rehber öğretmenlerin, öğretim yılı başında ve sonunda yaptıkları ?Rehberlik ve mesleki çalışma?ya bağlı olarak sınav dönemlerinde ek ders ücretinden yaralandırılmaları konusu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Maliye Bakanlığına görüş sorulmuştur. Maliye Bakanlığının görüş yazısı, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 30.06.2010 tarih ve 32546 sayılı yazısı ekinde İl Milli Eğitim Müdürlüklerine duyuruldu.
20 Temmuz 2010 09:04
Yazdır

Orta Öğretim kurumlarında görev yapmakta olan rehber öğretmenlerin, öğretim yılı başında ve sonunda yaptıkları ?Rehberlik ve mesleki çalışma?ya bağlı olarak Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'nin 81'inci maddesine eklenen ?(2) Rehber öğretmenler, sınav dönemlerinde de rehberlik ve mesleki çalışmalarını sürdürürler? ibaresine istinaden sınav dönemlerinde ek ders ücretinden yaralandırılmaları konusu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Maliye Bakanlığına görüş olarak sorulmuş, Maliye Bakanlığının konu hakkındaki olumsuz görüş yazısı, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 30.06.2010 tarih ve 32546 sayılı yazısı ekinde İl Milli Eğitim Müdürlüklerine duyuruldu.

Ahmet Kandemir

Memurlar.net Öğretmenler Bölüm Sorumlusu

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 2
Bu haber 131,823 defa okundu. 240 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Her yaz, en az bir defa, tatile çıkabiliyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam