1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

1. sınıfın dersini vermeden, 3. sınıftan ders alabilir miyim?

11 Ağustos 2010 12:55
Yazdır

SORU 3:

Ben açık öğretim kamu yönetimi 2. sınıf öğrencisiyim. Alttan bir dersten matematikten borçlu olarak geçtim. Acaba bu dersi vermeden 3. sınıfa geçebilir miyim? Çünkü ben bu dersi bu sene veremezsem devam etmeyi düşünmüyorum. Artı bir de sözelciyim çıkan sorularda matematik 2 bölümünden. 1. bölümden olsa yine yaparım da, 2. bölüm çok zor ve vermem imkânsız gibi görünüyor. Kendimi muaf tutabilme gibi bir imkânım var mı? Yardım edin lütfen?

CEVAP3:

Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Sistemine Göre Öğretim Yapan Fakülteler Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 3.Maddesinin c bendinde ?1 inci sınıf derslerinin tümünden başarılı olamayan öğrenciye 3 üncü ve 4 üncü sınıftan, 2 nci sınıf derslerinin tümünden başarılı olamayan öğrenciye 4 üncü sınıftan ders verilmez? hükmü yer almaktadır.

Yönetmelikte konu net bir şekilde açıklanmıştır.Matematik dersi 1.sınıf dersi olduğundan bu dersi vermeden 3. Sınıftan ders alabilmeniz yani 3.sınıfa geçmeniz mümkün değildir. Kendinizi bu dersten muaf tutmak gibi bir seçeneğiniz de bulunmamaktadır. 3 Sınıfa geçebilmenizin tek yolu 1.sınıfın tüm derslerini başarmanızdır.

Not: Sorularınız için memurlar@gmail.com adresini kullanabilirsiniz.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 40,694 defa okundu. 4 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam