1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Türkiye'de havası en kirli il ve ilçeler

22 Aralık 2010 10:25
Yazdır

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 'Hava Kalitesi' verilerine göre, ekim ayında kükürtdioksit ortalamalarının en yüksek bulunduğu il ve ilçe merkezleri açıklandı. Havası en en kirli şehirler şöyle:

Türkiye'de ekim ayında en yüksek kükürtdioksit ortalaması Tekirdağ'da, partiküler madde ortalaması ise Batman'da gerçekleşti.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) ''Hava Kalitesi'' verilerine göre, ekim ayında kükürtdioksit ortalamalarının en yüksek bulunduğu il ve ilçe merkezleri sırasıyla Tekirdağ, Hakkari, Antalya, Kastamonu ve Kars oldu.

Aynı dönemde, partiküler madde ortalamalarının en yüksek bulunduğu il ve ilçe merkezleri ise Batman, Kahramanmaraş (Elbistan), Siirt, Van ve Çorum olarak belirlendi.

Ekimde il ve ilçe merkezlerinde ölçüm yapılan istasyonlardan elde edilen kükürtdioksit ortalamaları incelendiğinde, kısa vadeli sınır değeri ve ilk seviye uyarı eşiği ölçüm yapılan hiçbir istasyonda aşılmadı.

Aynı dönemde partiküler ortalamaları incelendiğinde, kısa vadeli sınır değeri Bitlis, Çorum, Hakkari, Kahramanmaraş (Elbistan), Mardin, Muş, Siirt, Van, Karaman, Batman, Şırnak ve Osmaniye'de, ilk seviye uyarı eşiği de Bitlis, Hakkari, Mardin, Muş, Siirt, Van, Karaman, Batman, Şırnak ve Osmaniye'de aşıldı.

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 25,467 defa okundu. 9 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Takım elbisede en çok hangi markayı beğeniyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam