1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Vekil imama yeni sınav

14 Ocak 2011 09:00
Yazdır

Dİyanet İşleri Başkanlığı'ndan, sözleşmeli imam sınavına iki kez girip buna rağmen başarılı olamayan vekil imamlara müjdeli haber geldi.

Dilek GEDİK / ANKARA

Başkanlık, Diyanet Teşkilat Yasası'nda öngörülen, yapılan iki sınava rağmen doldurulamayan 4 bin imam kadrosunun tamamlanması için üçüncü kez sınav açacak.

Diyanet, yeni yasayla, sayıları 4 bin civarında olan vekil imamların bir defaya mahsus sözleşmeli olarak kadroya alınmasını kararlaştırmıştı. Bu çerçevede yapılan sınavda başarılı olamayan bin 55 vekil imam, haksızlığa uğradıkları gerekçesiyle soluğu Meclis'te almış ve vekillerden yardım istemişlerdi. Sınavda haksızlığa uğradıklarını savunan vekil imamlar, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in de kendileri için 'Besmele bile çekemiyorlar' dediğini iddia ederek, yeni bir hak talebinde bulunmuşlardı. Diyanet bunun üzerine ikinci kez sınav açarak vekil imamlara şans tanımıştı. Ancak bu sınava başvuran 700 vekil imamdan, sadece 400'ü başarılı olmuş, 300 vekil imam ise sınavı geçememişti.

Akşam
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 6,465 defa okundu. 11 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Lojmanlar, içinde oturana, satılmalı mı?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam