1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

MEB'den öğretmenlere uzaktan eğitim

08 Eylül 2011 17:42
Yazdır

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin her konuda kendilerini eğitmelerine yardımcı olmak amacıyla düzenleyeceği uzaktan eğitimi, 14 Eylül'de ''yazılım dersi'' ile başlatacak.

EĞİTEK Bilişim Hizmetleri Daire Başkanı Volkan Akçay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in talimatıyla Türkiye'nin en köklü bilişim altyapılarından birinin kurulduğunu söyledi.

Uzaktan eğitim altyapı bilişim teknolojisi olarak adlandırılan bu yapıyla geçen günlerde yeni göreve başlayacak aday öğretmenlere ulaşıldığını hatırlatan Akçay, ''Bunu Sayın Bakanın talimatıyla bir adım öne aldık. Daha önceki uygulamada öğretmenlerimizi belli merkezlerde toplayıp eğitmek zorunda kaldık. Şimdi öğretmenlerimizin uzaktan eğitim ile oturdukları yerden eğitimine başlıyoruz'' dedi.

Bu uygulamanın ilk dersinin 14 Eylül'de yapılacağını belirten Akçay, ilk ders olan yazılım dersinin kendisi tarafından verileceğini kaydetti. Akçay, dersin bir gün, 17.00-21.00 saatleri arasında düzenleneceğini söyledi.

Akçay, ''Öğretmen evinden, cep telefonundan, bilgisayarından, nereden isterse bağlanacak, istediği yerde, kendi başına, çayını içerek uzaktan eğitime katılabilecek'' diye konuştu.

-BAŞVURULAR ELEKTRONİK POSTA YOLUYLA ALINIYOR-

Bu derse en fazla bin 500 kişinin başvuruda bulunabileceğini söyleyen Akçay, bu uzaktan eğitim başvurularının yarın saat 17.00'ye kadar ''yazilim06@meb.gov.tr'' adresine yapılacağını bildirdi.

Akçay, bu konuya ilgi duyan tüm öğretmenlerin bu derse katılabileceğini söyledi.

Uygulamaya göre, başvuran katılımcıların elektronik posta adreslerine katılım ile ilgili link ve bilgiler gönderilecek. Dersin verileceği tarih ve saatte, gönderilen link üzerinden derse katılım sağlanacak.

Katılımcılar ders esnasında online olarak soru yöneltebilecek. Sorular, yazılı ya da görüntülü ve sesli olarak sorulabilecek. Sorularını sesli ve görüntülü olarak yöneltmek isteyen kullanıcıların, ders esnasında web cam ve mikrofonlarını hazır bulundurmaları gerekiyor.


Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine Yönelik Uzaktan Eğitim

14 Eylül 2011 Çarşamba günü 17.00-21.00 saatleri arası, Visual Studio - Kodlama Teknikleri - Veritabanı Programcılığı konularında, MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Bilişim Hizmetleri Daire Başkanı Volkan AKÇAY tarafından uzaktan eğitim metodu ile eğitim verilecektir.

Bu eğitime katılmak isteyen Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin, 9 Eylül 2011 Cuma günü saat 17.00'a kadar, yazilim06@meb.gov.tr e-posta adresine TC Kimlik No, ad, soyad, görev yaptığı il, ilçe ve okul bilgilerini içeren mail göndererek başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Yapılacak kimlik doğrulama işleminden sonra başvuruda bulunan isteklilere katılım ile ilgili bilgiler ile eğitimin düzenleneceği link gönderilecektir.

Eğitimin İçeriği

1) Visual Web Developer Nedir ? - Nereden İndirilir ? - Nasıl Yüklenir ?

2) Temel Kodlama Mantığı - Örneklerle Nesne Tabanlı Kodlama ( 5 Örnek )

3)Web Formu Yazmak İçin Veritabanını Hazırlama ( Access üzerinden yapılacak, kullanıcı makinelerinde kurulum gerektirmesin diye. )

4) Web Arayüzü İle Veri Toplama ( Kaydet )

5) Web Arayüzü İle Veri Güncelleme ( Düzenle )

6) Web Arayüzü İle Veri Silme ( Sil )

7) Web Arayüzü İle Veri Filtreleme ( Tekli ve Çoklu Arama )

8) Web Arayüzü İle Veri Güncelleme ( Kaydet - Multi Update )

9)Gridview ve Formview ( Template Mantıkları ) - ( Gridview Sıralama ve Sayfalama İşlemleri )

10)Kullanıcı Adı ve Şifre Ekranı Oluşturma

11)Gridview'den Excel Çıktısı Üretme ( Export to Excel )

12)Timer Nesnesi, Response Olayı ve Session Mantığı

Yukarıdaki işlemlerin tamamında toplam 15 satır kod yazılacaktır. Kodlar ve çalışmalar dersin sonunda paylaşılacaktır. Ders kayıt altına alınarak, tekrar tekrar izleyebilmeniz için mail atılacaktır.

Katılımcılar ders esnasında online olarak soru yöneltebileceklerdir. Sorular, yazılı, görüntülü veya sesli olarak sorulabilecek olup; sorularını sesli ve görüntülü olarak yöneltmek isteyen kullanıcıların, ders esnasında web cam ve mikrofonlarını hazır bulundurmaları gerekmektedir.

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 48,761 defa okundu. 16 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
OHAL'den rahatsızlık duyuyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam