1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Geçici köy korucularına sosyal güvence geliyor

05 Mayıs 2005 16:42
Yazdır

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Geçici Köy Koruyucularına (GKK) sosyal güvence sağlanmasına ilişkin çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Aksu, DYP Denizli Milletvekili Ümmet Kandoğan'ın, Geçici Köy Koruyucuları'nın durumlarına ilişkin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cevaplamasını isteğini soru önergesine verdiği cevapta, halen 22 ilde toplam 57 bin 860 geçici köy koruyucunun görev yaptığını belirtti.

Herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan geçici köy koruyucularını, sosyal yönden geleceklerini güvence altına alınması amacıyla bir kanun tasarı taslağı hazırlandığını kaydeden Aksu, "Taslakla ilgili son düzenlemeler yapılmakta olup, tamamlanmasını müteakiben hükümetin gündemine getirilmesi planlanmıştır. Hazırlanan bu yasa tasarısıyla birlikte GKK sisteminde yaşanan sorunlara çözüm getirileceği değerlendirilmektedir" dedi.

Aksu, geçici köy koruyucularının mağdur edilmemesi, olumsuz propagandaların önüne geçilmesi ve devletine bağlı olarak teröre karşı mücadele edenlerin beklentilerinin karşılanması amacıyla GKK sistemine ilişkin sorunları çözmek için sosyal güvence sağlanması yönündeki çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

İhlas Haber Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 1 0
Bu haber 32,797 defa okundu. 3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Takım elbisede en çok hangi markayı beğeniyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam