1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının personel alımı 2012'ye kaldı

13 Aralık 2011 00:28
Yazdır

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın geçtiğimiz aylarda söylediği sözlere uymadığını dün "Gümrük ve Ticaret Bakanı, açıkladığı personel alım takvimine uymadı" başlığı ile haberleştirmiştik. Bakan Yazıcı, sorulan sorular üzerine Meclis Genel Kurulunda açıklama yaptı. Yazıcı, Genel Kurulda, bakanlığının 2012 yılı bütçesi üzerindeki eleştirileri yanıtlarken, gelecek iki yıl içinde 4-5 bin eleman istihdam edeceklerini, personel açısından bir sorun yaşamayacaklarını söyledi.

Kaçakçılıkla son derece etkin bir mücadele sürdürdüklerini belirten Yazıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Özellikle akaryakıt, çay ve tütün kaçakçılıklarında son derece etkin yol haritası belirlenmiştir, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuyla ilgili oluşturulan özel komisyonlar var, onların hazırladıkları eylem planları icra aşamasına konulmuştur. 10 numaralı yağın vergi oranını artırdık, mücadele yöntemlerinden biri bu. Bununla ilgili 16 eylemimiz var. İlk kez tütün ve çayda kaçakçılıkla mücadelede eğitilmiş köpekleri devreye soktuk. 33 eğitilmiş köpeğimiz var. Gümrük kapılarında özellikle bazı grupların oluşturduğu güvenliği bozucu, hareket kabiliyeti azaltıcı eylemler var. KHK'nın yetkisi kapsamında bu şekilde olayların yaşandığı kapılarda acil müdahale timleri oluşturduk. Bunlar, Habur, Gürbulak, Sarp'ta var. Silahlı bu timler, polisin, jandarmanın yanında güvenliği sağlamakla görevli.''

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 16,116 defa okundu. 13 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Taşeron personelin, işçi kadrosuna geçirilmesini;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam