1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Danıştay: İş yükü göz önünde bulundurularak görev değişikliği yapıldı

12 Mart 2012 18:12
Yazdır

Danıştay Başkanlığı, iş yükünün göz önünde bulundurularak görev değişikliği yapıldığını bildirdi.

Danıştay üyelerinin görev yerlerinin belirlenmesine ilişkin yazılı bir açıklama yapan Danıştay, bazı basın yayın organlarında, Danıştay üyelerinin görev yerlerinin yeniden belirlenmesine ilişkin Danıştay Başkanlık Kurulu kararının, Danıştay'a muhtemel gelebilecek bazı güncel olaylara ilişkin itiraz ve davalara yönelik olduğu yolunda yayınlar yapıldığını hatırlattı.

Kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildiği açıklamada, "Danıştay dairelerindeki iş yükü göz önünde bulundurularak yargılama faaliyetinin daha verimli ve hızlı bir biçimde yapılabilmesi amacıyla 2012 yılının başında Danıştay'da görev yapan üye ve tetkik hakimlerinin görev yerlerinde değişiklik yapılması planlanmış ise de bu değişikliğin yapılması yeni hizmet binasına taşınma tarihine kadar ertelenmiştir. Danıştay Başkanlığı'nın yeni hizmet binasına 18/02/2012 tarihinde taşınmasına karar verilmesi ve yeni hizmet binasına yerleşimde belirsizliğe neden olunmaması amacıyla 32 Danıştay üyesi ve 8 tetkik hakiminin görev yeri 17/02/2012 tarihinde Başkanlık Kurulu kararı ile değiştirilmiştir." denildi.

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 2,213 defa okundu. 1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
OHAL'den rahatsızlık duyuyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam