1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Muhtar maaş zammı en kısa zamnda yürürlüğe girecek

25 Mayıs 2005 14:55
Yazdır

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ordu Milletvekili Enver Yılmaz, muhtar maaşlarının iki katına çıkarıldığını belirterek, kararın Maliye Bakanlığı tarafından en kısa sürede hazırlanarak yürürlüğe gireceğini söyledi.

Enver Yılmaz, muhtar maaşlarının daha önce 3 bin gösterge rakamının 0.0401 olan memur maaş katsayısı ile çarpıldığını, bunun da 120.30 YTL tuttuğunu belirterek, yeni düzenleme ile göstergenin 6 bin rakamının 0.0401 memur maaş katsayısına çarpılarak belirleneceğini söyledi. Milletvekili Yılmaz, "Biz toplumun her kesiminin istek ve ihtiyaçlarını göz ardı etmeden, en uygun bir şekilde cevaplamaya çalışıyoruz. Bu çerçeve de muhtarlarımızın yıllardır şikayetçi oldukları maaşları ile ilgili düzenleme de yapılmaktadır. Yeni düzenleme ile muhtarlarımız hiç değilse zorunlu Bağ-Kur primlerini ceplerinden ödemekten kurtulacaklar. Muhtarlarımıza çeşitli kanunlarla yüklenmiş 100-150'ye yakın görev bulunmaktadır. Ne var ki, kamu adına insanların sorunlarıyla bire bir muhatap olan ve bu anlamda devleti temsil etme durumunda olan muhtarlarımız, bu temsil ve görevinin gerektirdiği imkanlardan mahrum bırakılmışlardı. İnşallah muhtarlara yapılan yüzde 100 artış, muhtarlarımızın görevlerini daha rahat yapmalarına imkan verecek bir adım olacaktır" dedi.

İhlas Haber Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 12,351 defa okundu. 2 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam