1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Aile hekimlerinin e-posta adresleri tanımlandı

11 Nisan 2012 13:05
Yazdır

Aile hekimlerinin E-posta kullanımını arttırmak ve kurumsal e-posta adresleri kullanmalarını sağlamak amaçlı olarak tüm aile hekimlerine e-posta adresi açılmıştır. Aile hekimlerinin görevleri dâhilinde yapacakları elektronik haberleşmenin bu posta adresi ile yapılması gerekmektedir. Aile hekimlerine bu mail aracılığı ile ilgili haber ve duyuruların, bordrolarının, kendilerine bağlı nüfusa hastanelerde yapılan ve sağlık.NET sisteminize gönderilen izlem, aşı, doğum, ölüm bilgileri ile bu nüfusa konulan bazı önemli hastalıkların teşhis bilgileri gönderilecektir. Bahse konu sistemi kullanacak olan aile hekimleri E-posta hesaplarına bilgisayarlarına yüklü Office Outlook ile veya web üzerinden https://eposta.saglik.gov.tr adresinden ulaşılabileceklerdir. Aile hekimleri e-posta adreslerini illerindeki ÇKYS / IKYS yetkililerinden öğrenebileceklerdir.

E-Posta

E-posta hizmeti, Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatındaki birimleri ve çalışanlarına ?saglik.gov.tr? uzantılı e-posta adresi tanımlanması hususunu kapsamaktadır. E-posta adresinin sağlanması için ise Genel Müdürlüğümüze resmi yazı ile başvurulması gerekmektedir. Tanımlanan e-Posta hesabına https://eposta.saglik.gov.tr adresinden kullanıcı adı ve parola girilerek ulaşılmaktadır.

Kişisel Bilgisayarınızdan E-Postalara Outlook 2003 İle Erişim

Ayarlar için tıklayınız

Kişisel Bilgisayarınızdan E-Postalara Outlook 2007 ve Outlook 2010 İle Erişim

Ayarlar için tıklayınız

Kişisel Bilgisayarınızdan E-Postalara Web Üzerinden Erişim

Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 6,369 defa okundu.
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
Taşeron personelin, işçi kadrosuna geçirilmesini;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam