1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

SGK, şeflik sınavında başarısız olan memuru, il müdür yardımcısı olarak atadı

31 Mayıs 2012 09:25
Yazdır

SGK'DE BİR SKANDAL DAHA

SGK'de bir skandal daha AKP milletvekili aday adayı, Memur-Sen üyesi SGK çalışanı Şahin, şeflik sınavında 100 üzerinden 38 puan aldı ama SGK Adana İl Müdür Yardımcılığı'na atandı

MUSTAFA ÇAKIR ANKARA -

Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk BüroSen, AKP'den milletvekili aday adayı olan ve Eskişehir Sosyal Güvenlik Kurumu'nda (SGK) çalışan Memur-Sen üyesi Emin Şahin'in SGK'nin şeflik sınavında başarısız olmasına karşın SGK Adana İl Müdür Yardımcılığı 'na atandığını bildirdi.

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, "Şeflik sınavında 100 üzerinden 38 puan alan bir şahıs, nasıl oluyor da il müdür yardımcılığına atanabiliyor" diye sordu. SGK'de bir skandal daha yaşandığını belirten Türk Büro-Sen, olayı şöyle özetledi: "Olay, Eskişehir Sosyal Güvenlik Kunımu'nda çalışan Emin Şahin'in görevinden istifa ederek AKP Eskişehir Milletvekilliği'ne aday adayı olmasıyla başladı. Milletvekilliği adaylık listesine giremeyen Emin Şahin, memur olarak çalıştığı kuruma geri döndü.

2012 Nisan ayında SGK'nin Görevde Yükselme Sınavı'na girerek sadece 38 puan alan Emin Şahin, 70 puan barajının dahi çok altında kalarak şefliği kazanamadı. Aynı zamanda Memur-Sen üyesi olan Emin Şahin için siyasi torpil devreye girdi ve şeflik sınavında başarısız olan Şahin, Adana II Müdür Yardımcılığı görevine atandı." Türk Büro-Sen, SGK'deki ayrımcılığın, "il müdür yardımcılığı kadrosuna yapılan atamalarda sınav şartı aranmadan, liyakat ve kariyer esası çiğnenerek yapılan atama ile bir kere daha ispatlandığına" dikkat çekti.

"Girdiği sınavlarda başarı sağlayamayan Emin Şahin in görevlendirildiği Adana Sosyal Güvenlik II Müdürlüğü'nün günahı ne" sorusunu yönelten Türk Büro-Sen, Şahin'in Adana'daki görevinden sonra SGK Eskişehir îl Müdürlüğü'ne atanacağının da iddialar arasında yer aldığına işaret etti.

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, SGK'de yapılan haksızlıkların Cumhuriyet tarihinde eşi ve benzerinin bulunmadığını savundu. "Şeflik sınavında 100 üzerinden 38 puan alan bir şahıs, nasıl oluyor da il müdür yardımcılığına atanabiliyor" diye soran Yokuş, şöyle devam etti: "SGK'de yaşanan adaletsizlikleri her platformda dile getirmemize rağmen kurumda hiçbir düzelme sağlanmadı. Çalışanlar arasında çalışma barışı kalmadı. SGK çalışanları kendilerinin ve kurumun geleceğinden endişeli. Bu olay kurumda yaşanan kaçıncı skandal. SGK Yönetim Kurulu'nu kınıyorum, kurumdan sorumlu olan Sayın Bakan Faruk Çelik'i de göreve davet ediyorum. Bir an evvel SGK'deki ayrımcılığa ve adaletsizliğe müdahale edilmeli ve son verilmelidir."

Cumhuriyet
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
25 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Binali Yıldırım'ın, İBB adaylığından dolayı, TBMM Başkanlığından istifa etmesini nasıl buluyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam