1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

945 yeni gümrük memurunun ataması yapıldı/ Video

18 Temmuz 2012 14:25
Yazdır

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde alımı gerçekleşen 945 yeni gümrük memurunun görev yerleri belli oldu.

Bakanlık merkez binada gerçekleşen atama törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, bakanlık çalışanları, memur adayları ve aileleri katıldı. 945 kişilik kadro ile Türkiye'nin çeşitli illerinde muhafaza memurları, muayene memurları, mütercim, veteriner hekim, avukat, icra memuru, ambar memuru, veznedar ve memurlar istihdam edildi.

Atama öncesi kısa bir konuşma yapan Bakan Yazıcı, Türkiye'nin ticaret hacminin büyüdüğünü belirterek, "2002 yılında 36 milyar dolar ticaretimiz varken bunu 135 milyar dolara çıkarmışız. Dış ticaretin toplam 375 milyarlık faaliyetin gerçekleştirildiği gümrüklerde eleman sayımızı yeteri seviyeye çıkaramamıştık. Şu an 945 kadro için mülakat ve evrak tamamlama işlemi tamamlanmış ve atamaları yapılacaktır." dedi.

Öte yandan Bakan Yazıcı, atama öncesi Türkiye Milli Kooperatifler Birliği Başkanı Muammer Niksarlı ve beraberindeki heyeti kabul etti. Niksarlı haziran ayı sonunda 21. Olağan Genel Kurullarını gerçekleştirdiklerini ifade ederek, yeni yönetim ve yapacakları çalışmalar hakkında Yazıcı'ya bilgi verdi.

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 7,049 defa okundu. 3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Elektronik ürünü hangi internet sitesinden alırsınız?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam