1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Geçici köy korucuların maaş ve diğer özlük haklarının iyileştirilmesi için çalışma yapılıyor

24 Temmuz 2012 12:57
Yazdır

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, korucuların maaş ve diğer özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda bakanlık olarak çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, MHP Hatay Milletvekili Adnan Şefik Çirkin'in yazılı soru önergesine cevap verdi. Şahin, Nisan 2012 itibariyle geçici köy korucu sayısının 45 bin 283 olduğunu belirterek, 20 bin 204 de gönüllü köy korucusunun bulunduğunu kaydetti.

Şahin, geçici ve gönüllü köy koruculuğunun uygulanmaya başlamasından günümüze kadar 1879 korucunun şehit olduğunu, 1717 korucunun da yaralandığını açıkladı.

Bakan Şahin, şunları kaydetti:

''Güvenlik güçleri ile birlikte operasyonlara katılan geçici köy korucularına, herhangi bir vergi ve kesintiye tabi tutulmaksızın her ay 400 gösterge rakamının memur aylık katsayısıyla çarpımı sonucu bulunacak tutarda ek tazminat ayrıca ödenmektedir. Korucu başlarına koruculara ödenen ücretin yüzde 10'u kadar ilave ücret ödenmektedir. Geçici köy korucuların maaş ve diğer özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda Bakanlığımızca yürütülen çalışmalar devam etmektedir.''

Muhabir: Ali Eyvaz

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 15,269 defa okundu. 2 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam