1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

MEB, özür kontenjanlarını yayımladı

22 Ağustos 2012 16:08
Yazdır

Bugün sabah saatlerinde yayımladığımız haberde, özür durumu başvurularının başladığını ancak kontenjanların yer almadığını belirtmiştik.

MEB, biraz önce kontenjanları yayımladı. Kontejanları görmek için tıklayınız. Diğer taraftan, kontenjanlar henüz sisteme yansıtılmadı


BUGÜN SABAH YAYINLADIĞIMIZ HABER

MEB'da özür grubu yer değiştirme başvurularının bugün başlaması gerekmektedir. Sistem açılmıştır fakat sisteme giren öğretmenler şok olmuşlardır. Gelen bir çok mail ve telefonlardan sonra yaptığımız incelemede başvuru modülünde "Branşınıza ait boş kontenjan bulnmamaktadır." ifadesi yer almaktadır. Norm kadro fazlalığı olan branşlarda atama yapılmayacağı kılavuzda belirtilmiş olmasına rağmen norm açığı olan kurum ve alanlarda da sistemin açılmadığı görülmektedir. Örneğin İstanbul'da Fen ve Teknoloji ile Matematik alanında yaptığımız denemelerde bu iki alanda da sistemde açılan kurum bulunmadığı görülmektedir.

İl emrini kaldıran bakanlığın bir de norm kadro durumuyla ilgili kısıtlama koyması öğretmenleri mağdur edecektir. Norm kadrolar güncellendiği halde hali hazırda açılması gereken normların bulunduğu açıktır. Örneğin liselerde haftalık ders çizelgeleri yeni değişmiştir.

İlköğretimlerde yeni duruma göre açılacak sınıflar bulunmaktadır.

MEB'in kurum ve alanlar bazında sistem yansıttığı kurumları yansıtması beklenmektedir.

Memurlar.net forumunda konuyla ilgili paylaşımlara ulaşmak için tıklayınız.

Saygılarımla?
Maksut BALMUKa
Eğitim Yöneticisi

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 1
Bu haber 582,662 defa okundu. 256 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam