1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Öğretmenler sınavsız eğitim uzmanı olabilecek ve ek göstergeleri 3000 olacak

09 Eylül 2012 08:16
Yazdır

Görevde yükselmede bir gedik daha açılarak yeni bir istisna daha eklendi. 7 Eylül 2012 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle öğretmenler için önemli bir düzenleme yapılmıştır.

Değişikliğe göre Millî Eğitim Bakanlığında eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dâhil kadrolardan eğitim uzmanı kadrolarına yapılacak atamalarda sınav aranmayacaktır. 1. derece öğretmen kadrosunda görev yapan öğretmenin eğitim uzmanı kadrosuna atanması halinde ise ek gösterge 657 sayılı Kanunun 43/B maddesi hükmü gereğince 3000 olacaktır. Öğretmen kökenli olmayan eğitim uzmanlarının ek göstergesi ise 2200 dür. Bunun maddi anlamı ise 57 TL fazla ödemedir.

2 milyonun üzerinde memuru olan kamunun personel stratejisi yok

2 milyonun üzerinde memur istihdam eden kamu kesiminde her personel alımına ilişkin süreçte kamunun bir personel stratejisinin olmadığını üzülerek görüyoruz. Niçin yoktur? Niçin gerek duyulmamaktadır? Ya da bizim bilmediğimiz bir stratejisi var mıdır? Personel stratejisinin olmaması da bir strateji midir? Doğrusu bu konuları merak ediyoruz. Bu durumun acı neticesi ise kamuda farklı farklı uygulamaların ortaya çıkmasıdır. Halbuki bu durum kurumlara bırakılmayacak kadar ciddi bir konudur. Strateji olmamasının mahsurlarını maddeler halinde açıklamaya çalışacağız.

Ahmet Ünlü'nün haberinin devamı için Tıklayın

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 150,086 defa okundu. 61 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Kot markası olarak en beğendiğiniz marka hangisi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam