1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Astsubaylara yüzde 20 zam yapacağız

04 Aralık 2012 09:17
Yazdır

Milli Savunma Bakanı Yılmaz düşük gelirli astsubayların maaşlarında yüzde 20 zam için çalışma yaptıklarını söyledi.

Astsubaylara görev tazminatı da verilecek.

Yılmaz, astsubaylara görev tazminatı verileceğini, lojman tahsis edilmeyen astsubaylara 400 TL ödeneceğini belirtirken, kurum içi iletişimin artırılması amacıyla ?Genelkurmay Astsubaylığı? ve ?Kuvvet astsubaylığı? adı altında bir kurum ihdas ettiklerini ifade etti.

CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli'nin astsubayların özlük haklarına ilişkin soru önergesini yanıtlayan Yılmaz, emekli astsubayların maaşlarında da 100'er lira iyileştirme yapılmasının planlandığını belirtti.

Milliyet Gazetesinde yer alan haberde; Yılmaz, 2003 ve öncesi göreve başlamış olan astsubayların bir üst dereceye intibak işlemlerinin yapılması için hazırlanan tasarı taslağına ilişkin yasal düzenleme çalışmalarına devam edildiğini de kaydetti. Yılmaz ayrıca ?Mevcut kadro görevleri ve bu görevlerin gerektirdiği eğitim ihtiyaçları doğrultusunda astsubaylara kuvvet nam ve hesabına lisans tamamlama imkanı verilmesi çalışmalarına devam edilmektedir? dedi.

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 82,122 defa okundu. 233 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam