1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Yurt görevlisi: Yuva tam bir işkence kampı gibiydi

29 Ekim 2005 10:50
Yazdır

Malatya Çocuk Yuvası'nda çocuklara yapılan işkencenin, televizyon ekranlarına yansıyan boyutlarının çok üzerinde olduğu ortaya çıktı.

İsminin açıklanmasını istemeyen yuva görevlisi, bazı bakıcı annelerin çocuklara dayak ve kötü muamelenin yanında ahlaki bozukluğa neden olan söz ve davranışlarda bulunduklarını söyledi. Yuvada işkence kampı havası yaşandığını ve dayağın sıradan bir olay haline geldiğini ifade eden görevli, şöyle devam etti: ?Olaylar yurtta yetkililerin olmadığı hafta sonu ve geceleri meydana geliyor. Kaşık tutmasını bilmeyen çocuk, üzerine yemek döktüğü anda olmadık işkencelere maruz kalıyor. Yemek döken çocuk yemekhanede duvarın dibinde aç olarak bekletiliyor ve diğer çocukların yemek yemesini izlemek zorunda bırakılıyor.? Dayak olayının gece artarak devam ettiğini, altını ıslatan çocuğun sabaha kadar ıslak yatakta yatmak zorunda bırakıldığını kaydeden görevli, şunları anlatıyor: ?Çocuklar nefes dahi alamayacak şekilde yorganı başlarına çekerek yatmak zorunda bırakılıyor. Uyumakta zorlanan veya yorganını kımıldatan çocuk yatakhaneden başka bir odaya alınıp sabaha kadar uyutulmuyor. Çocuk daldıkça dürtülerek uyandırılıyor. Çocukları yatırırken bakıcı annenin elinde mutlaka bir değnek oluyor.? Bu arada olaylar sonrasında 3 bakıcının işine son verildi. Yerlerine çocuk gelişimi mezunu 3 personelin işe başladığını, 2 kişinin daha istihdam edileceği öğrenildi. Çocuklara kötü muamelede bulundukları için çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakılan 2 zanlının, tutuklu yargılanması için savcının bir üst mahkemeye başvurusu reddedildi.

zaman

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 1,750 defa okundu. 3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Taşeron personelin, işçi kadrosuna geçirilmesini;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam