1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Devlet, çalışan personel sayısını açıkladı

Genelkurmay Başkanlığından sonra Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü de kadro sayılarını, son 5 yılın verilerini de içerecek şekilde açıkladı.
07 Mart 2013 13:43
Yazdır
Devlet, çalışan personel sayısını açıkladı

Genelkurmay Başkanlığından sonra Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü de kadro sayılarını, son 5 yılın verilerini de içerecek şekilde açıkladı.

Açıklanan verilere göre, kamuda şuan 3 milyon 215 personel çalışıyor. Bunun 2 milyon 528'i kadrolu personelden oluşuyor. Aralık 2012 itibariyle belediyelerde çalışan sözleşmeli personel sayısı 19 bin 856 bu sayı, sözleşmelilere kadro verilen 2011 yılı haziran döneminde 15 bin 231 idi. KİT'lerde ise 70 bin civarında sözleşmeli personel yer alıyor. Sürekli işçi sayısı da azımsanmayacak ölçüde. Toplam 414 bin işçi çalışıyor. Bunun 385 bini sürekli statüde çalışyor.

En ilginç veri ise herhangi bir sınıflandırmaya girmeyen personel sayısı... Buradaki sayı 115 bin.

En ilginç veri ise sözleşmeli personel sayısında... 2011 yılında kadro verilerek sıfırlanan 4/B'li persoenl sayısı, 2012 yılı sonu itibariyle belediye ve il özel idareleri hariç 80 bine yaklaştı.

Kadro istatistikleri için tıklayınız.


Kamuda Kadro Dereceleri İtibarıyla Memur Kadroları için tıklayınız.

Kamuda Hizmet Sınıfları İtibarıyla Memur Kadroları için tıklayınız.

Kamuda Bütçeleri İtibarıyla Sözleşmeli Personel Sayıları için tıklayınız.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyon Sayıları için tıklayınız.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 49,669 defa okundu. 8 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Spor giyimde en çok hangi markayı tercih ediyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam