1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Toroslar elektrik ihalesini Enerjisa kazandı

Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 1 milyar 725 milyon dolarla Enerjisa Elektrik Dağıtım AŞ verdi.
15 Mart 2013 15:40
Yazdır
Toroslar elektrik ihalesini Enerjisa kazandı

Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kırşan'ın komisyon başkanlığında gerçekleşen ihaleye 9 firma katılıyor.

İhalenin başlangıcında ihale usul ve yöntemiyle ilgili açıklamalarda bulunan Kırşan'ın verdiği bilgiye göre, ihalede tüm teklifler ABD Doları cinsinden alınacak.

İlk tur elemesiz kapalı yazılı teklif alınmasının ardından 3 elemeli tur yapılacak, ardından açık artırmaya geçilecek.

Açık artırma, belirlenen başlangıç tutarı üzerinden, açık artırım aralığıyla sürecek.

İhaleye, Aksa Elektrik AŞ, Enerjisa Elektrik Dağıtım AŞ, Doğu Akdeniz Ortak Girişim Grubu (OGG), Çalık Enerji AŞ, Eksim OGG, Park Holding AŞ, Alsim Alarko AŞ, Elsan Elektrik Gereçleri AŞ ve Fina Enerji-Fina Limancılık OGG katılıyor.

Adana, Gaziantep, Hatay Mersin, Osmaniye ve Kilis illerine hizmet sunan Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ'nin abone sayısı 2 milyon 882 bin 865 iken, kayıp-kaçak oranı yüzde 11 civarında bulunuyor.

Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kırşan'ın komisyon başkanlığında yaptığı ihaleye, Aksa Elektrik AŞ, Enerjisa Elektrik Dağıtım AŞ, Doğu Akdeniz Ortak Girişim Grubu (OGG), Çalık Enerji AŞ, Eksim OGG, Park Holding AŞ, Alsim Alarko AŞ, Elsan Elektrik Gereçleri AŞ ve Fina Enerji-Fina Limancılık OGG katılıyor.

Nihai pazarlık görüşmesinde ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı. Bu turda en yüksek tutar, 1 milyar 10 milyon dolar olarak verildi.

1. elemeli yazılı turda Elsan Elektrik Gereçleri AŞ, 2. elemeli yazılı turda Eksim OGG, 3. elemeli yazılı turda ise Alsim Alarko AŞ en düşük teklifi vererek elenen katılımcılar oldu.

Kalan 6 firmayla açık artırmaya geçildi. Açık artırmada başlangıç tutarı 1 milyar 635 milyon dolar, artırım aralığı ise 2 milyon dolar olarak belirlendi.

Adana, Gaziantep, Hatay Mersin, Osmaniye ve Kilis illerine hizmet sunan Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ'nin abone sayısı 2 milyon 882 bin 865 iken, kayıp-kaçak oranı yüzde 11 civarında bulunuyor.

Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ'nin TEDAŞ'a ait yüzde 100 oranındaki hissenin özelleştirme ihalesi nihai pazarlık görüşmesinde, en yüksek teklifi 1 milyar 725 milyon dolarla Enerjisa Elektrik Dağıtım AŞ verdi.

Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kırşan'ın komisyon başkanlığında yapıltığı ihaleye Aksa Elektrik AŞ, Enerjisa Elektrik Dağıtım AŞ, Doğu Akdeniz Ortak Girişim Grubu (OGG), Çalık Enerji AŞ, Eksim OGG, Park Holding AŞ, Alsim Alarko AŞ, Elsan Elektrik Gereçleri AŞ ve Fina Enerji-Fina Limancılık OGG katıldı.

Nihai pazarlık görüşmesinde ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı. Bu turda en yüksek tutar 1 milyar 10 milyon dolar olarak verildi.

Daha sonra 3 elemeli tura geçildi. 1. elemeli yazılı turda Elsan Elektrik Gereçleri AŞ, 2. elemeli yazılı turda Eksim OGG, 3. elemeli yazılı turda ise Alsim Alarko AŞ en düşük teklifi vererek elenen katılımcılar oldu.

Kalan 6 firmayla açık artırma süreci başladı. Açık artırmada başlangıç tutarı 1 milyar 635 milyon dolar, artırım aralığı ise 2 milyon dolar olarak belirlendi.

Açık artırmalı turda sırasıyla Park Holding AŞ, Aksa Elektrik AŞ, Doğu Akdeniz OGG, Çalık Enerji AŞ çekildi.

Fina Enerji-Fina Limancılık OGG ile Enerjisa Elektrik Dağıtım AŞ arasındaki karşılıklı fiyat artırımının ardından Fina Enerji-Fina Limancılık OGG yetkilileri ihaleden çekildiklerini açıkladı.

İhalede en yüksek teklifi 1 milyar 725 milyon dolarla Enerjisa Elektrik Dağıtım AŞ verdi.

Adana, Gaziantep, Hatay, Mersin, Osmaniye ve Kilis illerine hizmet sunan Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ'nin abone sayısı 2 milyon 882 bin 865 iken, kayıp-kaçak oranı yüzde 11 civarında bulunuyor.

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 6,935 defa okundu. 1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam