1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Polisler, Emniyet Teşkilatı Disiplin Tüzüğü'nün değişmesini istiyor

26 Şubat 2006 10:30
Yazdır

Emniyet mensupları ve akademisyenler, bu sorunun "yasal" düzenleme gerektirdiği düşüncesinde. Uygulayıcıların kişisel tavırlarından kaynaklanan bu sorunların, uygulayıcının inisiyatif kullanma yetkisini disiplin altına alan düzenlemelerle ortadan kaldırılabileceği belirtilirken, bunun Emniyet Teşkilatı'nın ve teşkilata ilişkin yasal düzenlemelerin elden geçirilmesi ve yeniden yapılmasıyla sağlanabileceğini kaydediyorlar.

Kanunlar ihtiyaca cevap vermeli

Halen yürürlükte bulunan Emniyet Teşkilatı Kanunu ve Polis Vazife ve Selahiyetleri Kanunu gibi düzenlemelerin 1930'lu yılların anlayışına göre düzenlendiğini belirten emniyet çalışanları, bu kanunların günün ihtiyaçlarına cevap veremediğini savunarak, özlük hakları, tayin ve terfi konularında yeni kanuni düzenlemeler yapılmasını istiyorlar. Özellikle 657 sayıl Devlet Memurları Kanunu ile diğer memurlara verilen haklardan yararlanmayı bekleyen polis memurları, Emniyet Teşkilatı Disiplin Tüzüğü'nün de değişmesi gerektiğini vurgulayarak, tüzüğe göre eşiyle tartışan polise bile ceza verilebildiğine dikkati çekiyorlar.

yenişafak

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 8,618 defa okundu. 4 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce Ankara'da yapımı devam eden Ankapark projesine devam mı edilmeli?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam